Elimden Gelen

Menier Yorum Yap

Merhaba arkadaşlar kısa tutayım. İşlerimden dolayı siteyle uzun zamandır ilgilenemiyorum.2009 yılının 5. ayında açmıştımbu siteyi 2.5 yıl gibi bir zaman olmus.Ben elimden geleni yaptım insanlara yardımcı olabililmek için.Gönül daha kaliteli bir site yapmak ister tabiki ama zaman ayıramıyorum.

Telefonla arayanlar ve mail atanlar oluyor bir çoguna bakamıyorum.Site açık kalacak ben ödemelerini yapacağım fakat bundan sonra telefon mail ve site içindeki yazılara cevap vermeyeceğim.

Eğer ben hakkıyla bu siteye sahip çıkarım diyen arkadaş var ise ücretsiz ona devredebilirim.Herhangi bir masrafı olmaz aylık odemelerini ben gerçekleştiririm.Sadece insanları bilgilendirsin dernek kurma hayalimizle ilgilensin ve mümkünse 1-2 doktorun arada bu sitedeki kullanıcılara cevap yazmasını sağlasın yeter.

Ben ilgilenirim diyen arkadaş var ise yönetici konumuna getirebilirim onu site ayarlarından yeni yazılar felanda ekleyebilir.
Bu başlık altında yazarsalar arkadaşlar hemen yardımcı olayım.
Dediğim gibi siteyi alan yada yönetici olan arkadaşın herhangi bir ücret odemesi gerekmez.Aylık host ve yıllık domain ücretlerini de ben odeyeceğim.Alan arkadaşın sadece ilgi göstermesini istiyorum başka birşey yok.

Onun haricinde bir isteginiz dileğiniz olursa bu başlık altında yazın fırsat buldukça girer yardımcı olurum.

Allah herkese sifa versin.Zor bir hastalık fakat üstesinden gelinmeyecek bir hastalık degil.Yeter ki kaliteli bir doktora gidin ve inanın.
İllaki sizinle görüşmek istiyorum diyen arkadaş olursa bu başlık altında telefonla konuşmak istiyorum yazarsa ben numaramı yazarım.Sitede ki telefon numaramı sildim.

Kırdıklarımız veya arayıp mail attıklarında bakamadıklarımız oldu benim bi hakkım varsa helal olsun o arkadaşlarda haklarını helal ederlerse bi sıkıntım yok.

“Elimden Gelen” için 205 Yorum

 1. Emel diyor ki:

  Hayırlısı olsun diyelim ozaman.Emeklerinizden dolayı cok teşekkür ediyorum,siteyle ilgilenecek bir arkadas çıkar umarım.Hersey icin tekrar tesekkurler.

 2. adnan diyor ki:

  Herkese selamlar cengizhan bey yazınızı yeni okudum siteyi başka birine devretmek ile ilğili olanı.Bari dernek ile ilğili faaliyetlere başlasaydık ta birisi iyi veya kötü devam ederdi ,hiç başlamamaktansa kötü bir başlanğıc bile iyi olurdu diye düşünüyordum .Sitenin bence amacına uygun olarak iyi bir gidişi olduğunu düşünüyorum hatta son zamanda cok değerli hocamızın NEBİL GÖKSU bile siteye girip günlerce ARKADAŞLARIMIZIN DERTLERİNİ DİNLEMESİ site için cok büyük bir başarı olarak görüyorum ve hatta şunu söyleyebilirim ülkemizde bu işin üstüne sadece hakkını vererek giden doktor olarak nebil hocayı biliyorum .Amerikadaki gelişmeler bu konu hakkında cok ümit verici onu da söyleyeyim 2 veya 3 seneye kadar kesin çözüm bulunacak gibi ifadeler kullanıyorlar . Ne kadar amerikaya bazı şeyler için insan sinirlensede böyle şeylerde hertürlü buluşu amerika yapıyor .İnşşallah hepimize care olacak bir doktor cıkar senelerdir kulağımdaki uğultu yaşadığım hayatı zehir etti .Ben tekrar site hakkındaki düşündüklerinizi değerlendirmenizi istiyorum hepimizin işi var ama bu siteyi kurucu olarak sizden daha iyi sahip cıkan olacağını zannetmiyorum .HERKESE İYİ AKŞAMLAR DİLERİM ACİL ŞİFALAR HEPİMİZ İÇİN

 3. özgür diyor ki:

  hastalık hakkında bilgim vs yoktur ancak daha önce site yönetmişliğim var, belli bir ücret karşılığında yapabilirim.

 4. CENGİZHAN BİNGÖL diyor ki:

  özgür diyor ki:
  Eylül 28th, 2011 at 09:34 e
  hastalık hakkında bilgim vs yoktur ancak daha önce site yönetmişliğim var, belli bir ücret karşılığında yapabilirim.

  Gerek yok kardeş ücret karşılığında düşünmüyorum ve hastalıktan anlayan biriolması tercihim teşekkürler.

 5. Oğuz Tırpanlı diyor ki:

  Cengizhan Bey,
  Bugüne kadar yaptıklarınızdan dolayı size çok teşekkür ederim. “Hakkım kaldıysa…” demişsiniz, kalmışsa da hepsi helal olsun size. Hepimiz insanız, haklar kalır, hatalar olur, bunlar önemli değildir.
  Ben de uzun süredir siteye giremiyorum. Bir yandan doktora çalışmalarım var. Onları yürütüyorum ve bir yanda da hastalık ile uğraşıyorum.
  Site belli bir olgunluğa erişti ve insanları bir araya topladı. Bu siteye hergün girip emeğini bizlere verecek ve aynı zamanda meniere hastası olan bir arkadaşımıza ihtiyacımız olduğunu düşünüyorsunuz.. Doğru düşünüyorsunuz… Biraz bekleyelim, eğer kimse çıkmazsa, eskilerden biri olarak sorumluluğu üzerime alırım. Ama dediğim gibi çok meşgulüm. Bence biraz bekleyelim. Bu işi yapacak arkadaşların olduğunu biliyorum. Sizden ricam bir anlık sıkıntıya kapılıp siteyi kapatmamanız, hem maddi ve hem de manevi destek olmaya hazırım…

 6. firdevs diyor ki:

  Lipo Flavonoid 1950′li yıllarda Amerika’da yapılan klinik çalışmalar sonucunda geliştirilmiş nutritional supplement (gıda destek ürünü)dir. Lipo Flavonoid, belirtileri kulak çınlaması(tinnitus), baş dönmesi(vertigo), denge bozukluğu ve işitme kaybı ile karakterize olan Meniere Sendromu için geliştirilmiştir. Etkisini iki yolla gerçekleştirmektedir; Lipo Flavonoid içeriğinde bulunan limon bioflavonoidlerinden biri olan Eriodictiol Glycoside sayesinde, kulaktaki rahatsızlıklara sebep olduğu düşünülen histaminin yapımını bloke eder. Ayrıca Lipo Flavonoid in içeriğinde olan diğer lipotrofik ajanlar, kan damarlarında (özellikle iç kulaktaki) fazla yağ depolanmasını önleyerek sirkülasyonu kolaylaştırır. Lipo Flavonoid in kombinasyonu uzun süren çalışmalar sonucunda son halini almıştır. Bu güne kadar yapılan yüzlerce klinik çalışmada, Meniere Sendromunun semptomlarının giderilmesine bağlı olarak, hastaların rahatlamasında önemli başarılar elde edilmiştir.

  Önerilen Kullanım Yeri

  Lipo Flavonoid, meniere sendromunun belirtilerinden olan kulak çınlaması, baş dönmesi, denge bozukluğu ve işitme kaybının giderilmesinde kullanılır. Kulaktaki dolgunluk hissinin giderilmesinde de etkili olduğu gösterilmiştir. Bunun dışında ayırıcı tanısı yapılmış kronik baş dönmesinde, kulak çınlamalarında ve otosklerozda kullanılmaktadır.BEN FAYDASINI GÖRDÜM

 7. firdevs diyor ki:

  BU HASTALIĞI ÇEKEN BİLİR( LİPO-FLAVONOİD)GERÇEKTEN BANA ÇOK İYİ GELDİ YARDIMCI OLMAK İSTEDİM…SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

 8. apple diyor ki:

  Akadaşlar bende yıllardır aynı dert bendede var
  denge sıvısı keseciği ataklar esnasında bende yırtılmaya başlamış, başkent üniversitesi istanbul kbb bölümünde bir dizi testden sonra şuan ilaç tedavisi görüyorum.23/12/2011de tekrar tesleri yenileceğiz.ondan sonra durumu değerlendireceğiz.fakat kullandığım ilaçlar çok iyi geldi.

 9. nurten diyor ki:

  sayın apple ne gibi ilaçlar kullanıyorsunuz yazabilirmisiniz benim ataklar çok sıklaşmaya başladı

 10. erhan diyor ki:

  ben bu hastalığa 2003 yılında yakalandım.ilk önce kulakta dolgunluk başlar sonra dolgunluğun yerini çınlama alır ve aynı anda baş dönmesi başlar yarım saate kalmaz istifrada başlar başınız döner ve sürekli istifra edersiniz midenizde bişey kalmaz ama hala istifra edersiniz artık köpük kusarsınız midenizde bişey kalmamıştır ama hala mideniz bulanır sürekli istifra etme olayından dolayı göğsünüz sıkışır ve nefes alamazsınız bu durum işi dahada sakata bindiriyor bende öyle oluyor.taki tibbi bir müdahale olana kadar mide bulantısını engellemek için iğne yapıyorlar istifra azalıyor ama baş sönmesi devam ediyor en sonra atakta kartal devlet hastanesinde 7 şişe büyük boy serum yedim 6 saat hastanede kaldım kıçım delik deşik oldu iğneden sonra öğrendimki tedavisi olmayan bir hastalıkmış ama ilaçlarla kontrol altına alınabiliyormuş sigarayı bıraktım sarımsaktanda uzak durum ÖZELİKLE SARIMSAK hızlı tetikliyor stress den uzak durum şuan 09.122011 saat 00:51 kulağımda dolgunluk başladı sanırım atak tekrarlayacak içimden yalvarıyorum lüften allahım gecem kabus olmasın diye umarım olmaz bütün bu rahatsızlığı taşıyan kader dostlarıma allahtan şifa diliyorum not:ameliyat olup sağır kalmaktansa bunu çekmeye razıyım bildiğim her konuda yardımcı olmaya hazırım yıllardır bu hastalıkla micadele ediyorum

 11. erhan diyor ki:

  ilaçlar iyi geliyor yıllardır atak olmuyordu ben bir yıl ilaç kullandım ilaçları kestim 4 yıl hiç atak yaşamadım şimdi tekrar atak başladı mide bulantısı için kullandığım ilacın adı METPAMİD

 12. mete KIROGLU diyor ki:

  Ben otoloji ve nöro otoloji üzerine uzmanlaşmış bir KBB Profesörüyüm. Literatürü tararken sitenizi gördüm. Uluslararası ve ulusal tolantılarda meniere üzerine konuşmalarım oldu ancak size nasıl yardımcı olabileceğimiöğrenmek isterim. Çabalarınız için tebrikler, Mete Kıroğlu

 13. Volkan diyor ki:

  Mete Hocam,bize tinutus ve başdönmesi konusunda neler yapılabileceğini,özellikle tinnitus için yapılan çalışmalar(yurt içi-yurt dışı) ve tedavi seçenekleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler sağlayabilirseniz size minnettar oluruz.Ve bu siteyi sürekli takip edip zaman zaman sorularımızı cevaplarsanız memnun oluruz.Saygı ve sevgilerimizle hoşçakalın.

 14. baris diyor ki:

  Mete hocam hoşgeldiniz sizleri aramızda görmek bizleri inanılmaz mutlu ediyor ve moral veriyor bizler cok iyi biliyoruz sizin gibi hocalarımız cok zor yetişiyor yeni kanunlada sizleri bizim gibi hastalardan kopardılar herneyse hoşgeldiniz sayın hocam sitenizden ve buradan sizi takip edecegim

 15. volkan diyor ki:

  Selam arkadaslar yaklasık 2 hafta önce anıden sol kulagım ağrımaya,uğultu, bıde çınlamaya basladı. baş donmesı veya kusma falan yasamadım. Doktora gıttım herhangı test yaptılar ve ince seslerı duyamadığımı söledırler. bır teshıs koyamadılar ama kulaktakı kılcal damalarların tıkalı oldugunu dusunuyorlar.

  Bana ıkı hafatada 2 kere kortizyon iğnesi yaptılar. ılk ıgneden sonra tekrar test oldum ve kulagımda yüzde10′luk bır artıs oldugunu söledı doktor. gercı ılk ıgneden sonra basımın agrısı gectı, ugultuda gectı ama çınlama hala azda olsa sureklı var. bana yardımcı olurmusunuz.

 16. suna diyor ki:

  merhabalar
  uzunca bır suredır sıteye gırmıyordum cunkı ataklarım sıklastı ve bılgısayara bakmam neredeyse yasaklandı.artı gozlerımı yukarı asagı saga sola bıle oynatamıyorum dıyebılırım.bu mevsım degısıklıklerı öldurecek benı.ne yesem dokunur oldu.yaklasık 8 aydır nootropıl trental ve betaserc kompleksını kullanıyorum doktorum notroopılı keselım dedı ama ne mumkun 2 gun kestım3.gun yerlerdeydım resmen.bu arada mete beyın yazılarınıda okudum.hocam tuz asıtlı ıcecekler tamam onları bılıyorum da allah ıcın baska neler yememem lazım ben balık yıyınce bıle atak gecırıyorum.ltf cıddı anlamda bır neler yemelı neler yememelıyız yazabılırmısınız.cok tesekkurler ve saglıklı ataksız gunlerrr

 17. mete KIROGLU diyor ki:

  Suna Hanım, besin allerjisi – meniere ilşkisi ne yazık ki çok tartılmalı, gıda allerjisi testleri ise çook zor. Tabii ki hep aynı besini aldığımda meniere nöbeti oluyor derseniz bunu araştırırız ancak balık çok nadiren meniere tetikçisi olabilir, çikolata, şarap, kahve (nedense) daha çok suçlanıyor. Her ne ise ben balık yiyince meniere nöbeti geçiriyorum derseniz atak olur çünkü meniere de en sık suçlanan strestir. Sizin durumunuzdaki bazı hastalarıma hayat ile ilgili beklentilerini soruyorum, çok kaygılı görürsem ve bu durumun 1 aydan uzun sürdüğünü anlarsam essitolopram gibi bir kronik kaygıilacı öneriyorum, başlangıç çok zor oluyor ancak 2-3 ay sonra hasta 3 ay önce ne aptalca düşünüyormuşum, şu an çok mutluyum ve mutlu olunca atak olmuyor diyor. Yemek konusunda (web sitemdeki yazımda da, burda da)neden yorum yapmak istemediğimi umarım anlamışsınızdır. Korkmayın meniereden kurtulmayan hiçbir hastam olmadı :) sadece kendini evine hapsederek hayatını kısıtlayan hastalarıma ise psikolojik destek sanırım herşeyden yararlı olmuştur.

 18. mete KIROGLU diyor ki:

  Volkan Bey, sanırım ani işitme kaybı geçirmişssiniz posteior fossa MR ı çektirmenizde yarar var.

 19. nurten. diyor ki:

  METE HOCAMbilgileriniz bize okadar faydalı oluyorki anlatamam allah sizden razı olsun ne yazıkki sizin gibi dr.lar günümüzde yok denecek kadar az bende meniere hastasıyım gerçekten zor bir hastalık hayatla ilişkini kesmek zorunda kalıyorsun sürekli başın dönüyor ,yürüyemiyorsun, konuşulanları anlayamıyorsun, sersem gibi insan böyle bir durumda nasıl hayatta zevk alınırki. Ben çok dr gittim hepsi tedavisi yok alışacaksın dediler asker eşiyim en son gataya gittim oradanda cvp alamadım ne yapacağımı şaşırdım size nasıl ulaşabiliriz birde size sorum epley manevralarının faydası olurmu bana gatada faydası olmaz dediler ama emin olamadım
  tekrar çok çok teşekkürler allah razı olsun tanımadığınız biz bu insanlara cvp verdiğiniz için iyi geceler.

 20. suna diyor ki:

  mete bey merhabalarrr
  oncelıkle yanıtladıgınız ıcın tesekkurleer 2000 yılından berı bu hastalıga ykalanmıs bır kısı olarak asla koseme cekılmedım tam tersı hep ustune gıttım.su anda hala calısıyorum.yasaklanmıs olmnasına ragmen araba kullanıyorum ustelık uzun yola bıle cıkıyorum(tabıkı ılaclarımı aldıktan sonra)ama ınanın 2000 yılından berı sessız bır ortamda uyku ozlemı ıcındeyım.sureklı uguldayan ve tıtresımlı bır kulakla ne kadar uyunurkı.42 kılodan ılaclar sayesınde 58 kıloya cıktım.ustelık uzun surelı ılac kullanımının getırecegı yan etkıler konusunda halada bılgısızım.ancak sanırım sozun bıttıgı yer burası artık hıcbır ılac etkı etmıyor bugun tebokan denıyecegım artık sansıma dıyorum.sanırım ılacların sonunda hıpoglısemı hadtası oldum cunkı daha once olmayan bu hastalık yaklasık 2 yıldır yakama yapıstı.doktorların soyledıgı belkı ılacların yan etkısıdır.yınede umursamamaya xcalısıyotum ancak bır arkadasında dedıgı gıbı gercekten yordu.seyahatı helede yurt dısı seyahatlerını pek severdım ama ucaktan dolayı yasaklandı.basınclı araclara bınmem yasak hızlı araba kullanmak hızlı tren vb.anlayacagınız ıgrenc bır durum .

 21. nurten. diyor ki:

  suna hanm bende tebokan kullanıyorum azda olsa faydası olyor ama sizinde dediğiniz gibi sonra işe yaramayacak benim her iki kulağımdada var ama sağ kulakta çınlama yok sizdede böylemiydi yoksa zamanla odamı çınlamaya başlar allahım yar ve yardımcımız olsun. sağlıcakla hoşçakalın

 22. atilla pajor diyor ki:

  Arkadaşlar ben dProf.dr.Sami Katırcoğlu tavsiyesi ile Ote-Flavonoid Plus isimli Ülkemize yeni gelen bir ilaca başladım.Daha önce Lipoflavonoid olarak geliyormuş.Ote-flavonoisd Plus’ta doz gerçek etkili olan doza getirilmiş.20 gündür kullanıyorumç.Yeniden doğmuş gibi oldum.Bu ilacın hiçbir yan etki yok.Araştırdım tamamen doğal.Birçok yabancı kulak burun boğaz dergisinde yayın buldum.Bu ilacın etkili maddesinin etkinliği bilimsel olarakta kanıtlanmış.Ancak etkili doz için günklül 600 mg önerilmektedir.Ote-flavınoid Plus’ın günlük kullanım şekli bunu karşılamaktadır.Herkese dengesi tam,çınlamasız ve baş dönmesiz sağlıklı bir yaşam dilerim.Atiila Pajor

 23. nrk74 diyor ki:

  atilla pajor bu lacı günde kaç defa alıyorsun tok aç fark ediyormu bende meniere değilde denge sinir iltihabı var başımın içi boş gibi sersemlik var bunlara da iii geliyor mu doktor ne kadar kullanacaksın dedi ve kaç günde yeniden doğmuş gibi oldun bunları cevaplarsan çok sevinirim.facebook adresim nurkan vural tanışmayı çok isterim.tel:05346882784 ararayıp yardımcı olursan çok mutlu olurum.teşekkürler.dengesi tam,çınlamasız ve baş dönmesiz sağlıklı bir yaşam dilerim.iii günler

 24. sude diyor ki:

  merhaba atılla bey yıllar önce bende sami katırcıoglu’na gorunmustum muaynanesı ataköy de olması lazım bana unıversıde de klorık test yapmıstı ama menıre oldugumu soylememiştı sanırım neden sanırım dıyorum o kadar cok kbb.prof. goründüm kı karıstırıyorum yanlızca hatırladıgım testlerde gözlerını cok oynatmıssın dedıgını hatırlıyorum saten o testte de kulagıma su verdıler karanlık odada ışık takıpı yapmamı ıstemıslerdi sandım ters takla atıyorum koltuktan o kadar cok dönmüstü başım

 25. şerife tetik diyor ki:

  2008 deşiddetli baş dönmesi kulak çınlaması mide bulantısı dengesizlik kbb ye gittim vesekort tam hatırlamadım onu kullandım 3 ay kadar ama benim kulağım fazla duymaya başladı kimsenin duymadığını duyuyorum tuz şekeri kfaini azalttım meniere denmişti streste kulağım da hep uğultu çınlama oldu anksiyete de var bende ilaçım cipralekx 9 ay üç posta kullandım 1 ocakta yeniden atak geçirdim betaserc 24 ml gr verdiler sabah akşam 1 er tablet fakat mide bulantım geçmeyince sağlık ocağı dr yarım at dedi bu gün baş dönmem ve dengesizlik yeniden başladı gözüm kapalıyken dahi başım dönüyor bir tablete çıkrayammı yada ne tavsiye edersiniz acil cevap yazarsanız sevinirim ilçede oturuyom bi yere ulaşamıyom hepinizden allah razı olsun

 26. NEVDİL diyor ki:

  LİPOFLAVONOİD İLE İLGİLİ LÜTFEN TAM BİR AÇIKLAMA YAZAR MISINIZ.GÜNDE KAÇ DEFA KULLANILIYOR,NE KADAR SÜREDE NEYE İYİ GELİYOR.LÜTFEN………

 27. nurten. diyor ki:

  ATİLLA BEY lütfen kullandığınız ilaç hakkında detaylı bilgi verirseniz çok seviniriz .

 28. sude diyor ki:

  cok faydalı yaralı bır sıte ama ne varkı bır sıkıntısı olan ve bır sey ögrenmek ısteyen yazdıgı zaman 24 saatten once kımse cvp vermıyor cok enterasan durum

 29. melih diyor ki:

  Merhaba, ben 2007 senesinde meniere hastalığına yakalanmış bir kişiyim. Çeşitli doktorlara gittim çeşitli testlet yapıldı ve bir sürü ilaç kullandım ama hiçbirinin faydasını görmediğim gibi ataklar haftada 2-3 kere gelmeye başladı, Hemde gelen ataklar neredeyse 12 saat sürüyordu. Bir gün tesadüf sonucu Me-Di den Dr. Celal Ünver ile tanıştım. Kendisi bana 2 kür (herbir kür 3′er edefa olamak üzere) iç kulağa kortizon tedavisi uyguladı. Bunun yanı sıra çok hafif olan cipralex 10 mg antidepreson kullanmaya başladım. Arkadaşlar bir seneyi aşkın süredir 1 defa dahi atak geçirmedim. Bazen Özellikle lodos havalarda çok hafif bir sersemlik oluşuyor ondada bir adet xanax alıyorum yarım saat sonra o sersemlikte geçiyor. Xanax başdönmesine çok etki ediyor. Yararlanmanız için bu bilgileri paylaşıyorum. Herkese acil şifalar dilerim.

 30. nrk74 diyor ki:

  melih bey xanax yeşil reçeteli antidepresan sersemliğe iii geldiğine eminmisiniz.

 31. melih diyor ki:

  Kesinlikle!!!! Eğer doktorunuza yazdırabilirseniz baş dönmesine çok etkili. Ama tabiki tedavi edici özelliği yok. O an için iyi geliyor.

 32. Volkan diyor ki:

  Dikkatli olmak lazım,her bünye depresan ilaçları kaldırmıyor.Ve bazı depresanlar da iç kulağa zarar verebiliyormuş.

 33. sude diyor ki:

  xanax depresan ilaçı degıldır sakınlestırıcıtır hıc bır hastalık uzerınde tedavı edıcı ozellığı yoktur

 34. nevdil diyor ki:

  prozac ile ilgili bilgisi olan varmı??????????????

 35. nilüfer diyor ki:

  arkadaslar bende doxepin -ratiopharm 50mg Deprasan kullaniyorum bunu kullananiz varmi??

 36. sude diyor ki:

  doxepin yanılmıyorsam yaşlı hastalar için uygun olmayabilir. Çünkü Doxepin, denge kaybına ve düşmelere yol açabilecek şekilde şiddetli baş dönmesi yapabilir diye acıklaması vardır

 37. nrk74 diyor ki:

  arkadaşlar 1 yıl öncebir baş dönmesi ile başlayan sersemlik var özellikle ayağa kalkınca gitmediğim doktor kalmadı en sonunda psikolog gittim o bu işi çözeceğini söyledi laroksil verdi ve konuşma terapisi yapacağını söyledi sersemliği antidepresanla geçiren arkadaşlar varmı yada nasıl geçiyor yardımcı olursanız sevinirim.herkese sağlıklı günler dilerim.

 38. semra diyor ki:

  merhaba arkadaslar ben 3 yildir Valium 5mg her allahin gunu kulaniyorum ve bu benim basimi dondermiyor. cok iyi geldi ama denge konusunda pek yaramadi. denge icin neler yapabilirim bilmeiyorum. Yardimci olursaniz cok sevinirim. sersemlik yok oliyor valium kulaninca yani anxiety hafif oliyor ve bas donmeyi iyi geliyor gercekden aliskanlik yapar diyorlar doktorlar bu ilaca ama baska bir yol bulamadim bunun icin.

 39. sude diyor ki:

  4 senedır paxil kullanıyorum hıc etkısı olmadı baş dönmelerıme

 40. nilüfer diyor ki:

  sude hanim ben 33 yasindayim ve bana dr. uyuyamadigim icin ve sinirlerimin biraz yatismasi icin verdi.Ben hapin yarisini aliyorum acikcasi bende 3aydir kullaniyorum ve hic bir etkisini görmedim .

 41. atilla pajor diyor ki:

  Arkadaşlar Oteflavoid plus hali hazırda dünyadaki tek ve gerçek etkili meniere ilacıdır diyebilirim.Artık bundan tamamen eminim,niçin eminim?Kullanmaya başladığım ve siteye bilgi yazdığım günden bu yana şikayetlerimin kalmadığını söyleyebilirim.Bu arada yaptığım bir araştırmada Bening Pozisyonel Vertigo Hastalığı meiere ile karıştırılmaktadır.Bu hastalığı olan hiçbir hastaya ilaç etki etmemektedir.Bu hastalara sadecıe hekimi tarafından bazı baş manevraları yaptırılarak kristaller yerine getirilerek iyileşme sağlanmaktadır.Onun için teşhisin doğru konması gerekmektedir.Halen Piyasadaki bu grup ilaçlar içinde en ekonomik olanıda oteflavonoid plus.Araştırmalarıma göre bu ilaç soya lesitini,gluten ve boyar madde içermiyor.Çünki İngiltere ve diğer avrupa ülkelerinde kullanımı yasakmış.Diğer ülkelerdeki üretiminde özellikle amerikan menşei olanlarda mevcut.İçerisinde 100 tablet var.İçerisindeki Flavonoid 200 mg ancak İnositol ve Choline etkinin ortaya çıkmasında çok etkili.Bu iki madde ile birlikte flavo noid kötü kolestrolü düşürüyor,damar tıkanıklılklarını önlüyor
  ayrıca alzheimer hastalığından kişiyi koruyor.Hafızayı güçlendiriyor sınava girecek öğrenciler yurt dışında kullanıyorlar.Flavonoidin antiageing özelliğide var.Bu konuda epey bir bilgi birikimim oldu.İsteyen arkadaşlara fırsat buldukça bilgi verebilirim.Herkese sağlık dolu günler dilerim.

 42. Emel diyor ki:

  Bildiklerinizi bizimle paylaşın lütfen

 43. nurten diyor ki:

  ATİLLA bey bende lipo-flavonoid kullanıyorum banada iyi geldi diyebilirim ama henüz kısa süre oldu kullanalı sanırım bu iki ilaç aynı deyil.Ama bu rahatsızlığa iyi geliyor demek lütfen gelişmeleri mutlaka paylaşalım biliyoruzki zor bir hastalık birde bu ilacı kullandığınızdan beri işitmenizde deyişme oldumu .

 44. atilla pajor diyor ki:

  Nurten hanım kullanmış olduğunuz ilaç amerikan menşeeilidir.Plus formu piyasaya yeni girdi.Siz hangisini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama günlük etkili doz yapılan çalışmalarda 600 mg olarak bulunmuştur.Bahsettiğiniz ilacın plus formu piyasada,60 tablet ve 100 tablet olarak mevcut.fiatı benim kulladığım kadar ekonomik değil.Ayrıca soya lesitini ve gluten içeriyor.Tercih size ait ama etkili maddeler aynı
  sadece ara maddeler benim kullandığım ilaçda avrupa farmakopisine uygun enson yürürlükteki kurallara göre imal edilmiş olması.Bu ilaçlar ani işitme kayıplarındada kullanılıyor.Benim menier krizleri dışında işitmemde bir sorun olmuyordu.Selamlar

 45. nrk74 diyor ki:

  seljuk mrb bir ilaç kokteyliden bahsetmiştin nasıl oldun bizlere de yardımcı olursan çok seviniriz.benim numaram 5346882784 ismim nurkan şimdiden teşekkür ederim.

 46. nurten diyor ki:

  arkadaşlar ben işitme cihazı almak istiyorum kullananlar veya detaylı bilgisi olan varsa bilgi verirlerse sevinirim

 47. YAŞAR BESNİLİ diyor ki:

  sevgili arkadaşım lipo flavonoid plus 60 tab şimdi türkiyede yeni birlik ilaç tarafından tarım müdürlüğü ruhsatı ile u.s.a dan orjinal ambalajında sizlerin hizmetine sunulmuştur,bu konu ile ilgili sorularınızı 0212 631 08 80 nolu telefondan sorabilirsiniz.
  Ancak piyasada Lipo flavonoid plus ın aynısı olduğunu idda eden taklit ilaçlar var.lipo orjinal lipo flavonoid
  ilk defa u.s.a da1950 li yıllarda çalışmaları yapılıp piyasaya verilmiştir içindek 300 mg flavonoid+vitaminler ile desteklenmiş yıllarca etkisini kanıtlanmış birbesin destek ürünüdür.Dünyada sadece U.S.A da üretilmektedir.

  Saygılarımla

 48. ferhat diyor ki:

  Tekrar merhaba. Ben yaklaşık 8 sendedir bu rahatsızlıktan müzdaribim. Akapunktur, nöral tedavi, ilaç, takviye …Ama başlaıdığım noktaya geri döndüm birçoğundan bir fayda göremedim. Fakat doktorların başta söylediğini ben 6 ay önce uyguladım. Spora başladım.Hem de kickboksa,30 yaşımdan sonra :) . Faydasını da gördüm. Her ay bir ağır rahatsızlık geçiriyordum ve yaklaşık 1kutu betaserc tüketiyorumdum. Spora başladıktan sonra, yani 6 aydır hiçbir rahatsızlık geçirmedim ve tek bir ilaç kullanmadım. Sağlık ve beden durumu müsait olanlara yüksek efor sarfettiren spor yapmalarını tavsiye ederim.Geçmiş olsun herkese.

 49. muhammet diyor ki:

  Selamunalykum arkadaşlar bolbol sıvı tüketin ve özeliklede su için bol idrara çıkın ve fazla aç kalmamaya gayret edip ilaçlarınızı ,Özeliklede betaserci vastrelle beraber tam zamanında için .. Hepimiz adına geçmiş olsun ..Allaha emanet olun ..

 50. yaşar diyor ki:

  Merhaba herkese geçmiş olsun arkadaşlar ben 19 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum.ilaç olarakta betaserc 24mg kullanmaktayım.benim hastalığıma 19 yıl önce k.b.b uzmanı Semih Gökpıanar teşhis koymuştu. aradan yıllar geçti.4 yıl önce antalya da akdeniz üniversitesi hastanesinde vertigo bölümüne gittim onlarda aynı ialaçları verdi.yanlız dikkatinizi çekerim bu hastahanede VERTİGO diye ayrı bir bölüm var KBB dan ayrı olarak orada yeni bir teknik geliştirmişler allah nasip ederswe oraya tekrar gideceğim duyduğuma göre çevirme yapıtorlarmış bu sayade iç kulaktaki sıvı dengeleniyormuş. arkadaşımdan öğrendim 2 gündür hasta yattığımdan gidemedim inşallah gittiğimde bir fayda görürsem burada sizlerle paylaşırım .herkese acil şifalar diliyorum.

 51. Rose diyor ki:

  Yasar bey Ben de 20 yildir muzdaribim:( manevrayi internette bakiyorum basi saga sola ceviriyorlar ve kendi kendimize de yapabilecegimizi soyluyorlar, repley manevrasi deniyor buna ve hangi videoda hangi haberde okusam ayni seyI gosteriyor, siz bu manevrayi yaptirirsaniz ve de iyi gelirse( dilerim cok iyi gelir) nasil yaptiklarini acikca anlatirmisiniz? Tesekkurler gecmis olsun

 52. yener diyor ki:

  akadaşlar çevirme manevraladı denilen hareketler pozisyonel vertigo hastalığında yapılıyor yani iç kulaktaki kıristelleri yerine oturtturmadır,menier ise bambaşka hastalık karıştırmayalım.

 53. Beytullah Yıldırım diyor ki:

  ben 1 aydır beynimde gezen sıcak bi tabaka ve baş dönmesiyle destekli tansiyonumun fırladıgı bi kaç nöbet geçirdim doktorum meniera hastalığını tanı olarak koydu ve 4 kalem ilaç yazdı bana Insomin,Vasoserc, Neuvitan, Famodin 40 bunları kullandıgım müddetce agrılarım ve mide bulantım azalmakta yanlız ek olarak bu hastalığın tedavisi olmadıgı yazılıyor sitelerde bu doğrumudur ve iyileşme süreci nedir acaba yaşım 21 ve üniversite ögrencisiyim ister istemez etkileniyorum

 54. muhammet diyor ki:

  kesinlikle doğru deyil beytullah kardeşim ,psikolojik kuvvet ve destek her hastalıkda oldıgı gibi bundada çok çok ama çok önemli ve burda bir nebzede olsa bunu birbirimize sağlamaya çalışıyoruz, ve çoğumuzun doktorları aynı şeyi soyluyor ve aynı şeyi savunuyor , aynı ilaçları yazıp duruyorlar . o yüzden demem o ki moralini bozma ve ilaçlarını düzenli kullan .. Özelikle biraz düzeldim diyipde ilaçlarına ara verme ben yaşadım bıraktım ve daha kötü olmuştum sürekli doktor konturalinde kullan . Spor yapıp ter atabiliyosanda tavsiye ederim ;) Allaha emanet geçmiş olsun cümleten ..

 55. Rose diyor ki:

  BEYTULLAH, şiddetli basagrisi ve mide bulantisindan bahsetmişsin , seninki MİGREN atağı gibi gözüktü bana? Çünkü bunda tansiyonla alakalı pek bir durum yok, sen mi̇gren tedavisi için tekrar bir doktora gozuk istersen ? Çok ilaç yazmışlar sana gibime geldi? Yasin henüz 21 !.. Genceciksin , geçecektir hiç endişen olmasın , sigara vs kullanıyorsan birak, tuzu azalt.. Kahve, çay, kola içme .. Çikolata da atakları arttırıyor , uykularını düzenle bak goreksin rahatlayaksin:) gecmis olsun:)

 56. Beytullah Yıldırım diyor ki:

  @muhammet
  teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun desteğin için ve moralin için çok saol.İçim bir nebze olsada rahatladı.
  İlaçsız adım atamıyorum zaten

 57. Beytullah Yıldırım diyor ki:

  @Roza Hanım
  Çok teşekkür ederim öncelikle ilgilendiğin için sigara kullanıyordum bıraktım şükür 2 aydır agzıma sürmüyorum migrene gitmedim ama gidicem tavsiyeniz üzerine.Uyku düzenim biraz bozuk bide ben ögrenciyim yazları kamilkoçta çalışıyorum host olarak cep harclıgımı cıkarmak için onunda etkisi oldu tabi bide kurban bayramında trafik kazası geçirdim 2 ay herhangi birşeyim yoktu sonradan geçen ay içinde 2 defa acillik oldum. İyileşip çalışmam lasım.Bursanın en gözde doktoruna gittim bir yöndede aile doktoru gibi bişey bana yazdığı ilaç tedavileri bunlar Rose Hanım bi fikir oluşacaktır eminim sizde
  Betaserc 24mg- Günde 2 Defa Sabah Akşam Tok
  İnsomin 50mg -Günde 2 Defa Sabah Akşam Tok
  Croxilex-BID 1000mg- 12 Saatte 1 Tok.
  Corsal – Sabah Akşam Tok
  Helicaol 30mg- Günde 1 Kere Sabah Aç

 58. seda diyor ki:

  arkadaslar bilgisi olan cevap yazsın lütfen ben 1 buçuk yıldır sefal fort kullanıyordum mide bulantısı ve denge kaybında bayağı faydasını gördüm ama şimdi hiçbir eczanede bulamıyorum üretilmiyor dendi. neden üretilmediğini bilen varmı.birde 3 gün önce nöroloji doktoruna gittim tebokan special ve b12 iğnesi yazdı tebokan tek başına yeterlimi ve kullanan varsa ne gibi yan etkileri var. ben 3 gün oldu kullanalı daha birşey görmedim.

 59. melih diyor ki:

  Arkadaşlar daha öncede edindiğim bilgileri paylaşmıştım ama üzerinden zaman geçti okumayanlar vardır diye tekrar yazıyorum. Ben 2007 senesinde şiddetli baş dönmesi den ge kaybı ve kusma ile meniere hastalığına yakalandım. Çeşitli dpktorlara gittim betaserc veya vasoserc yazdılar hiç bir faydasını göremedim. Öyleki krizler neredeyse haftada bir kere gelmeye başlamıştı. Daha sonra İstanbulda DR:CELAL ÜNVer ile tesadüfen tanıştım. Her bir kür 3 kere olmak üzere 2 kür iç kulağa kortizon enjekte etti. Ve LİPO-FLOVONOİD diye bir ilacıda en az 1 sene kullanmamı tavsiye etti. Yaklaşık 1,5 senedir bir kere dahi kriz geçirmedim ALLAH’a şükür. Bilgileri detaylı paylaşıyorum bir kişiye bile yardımım olursa ne mutlu bana. ME-Dİ kulak burun boğaz pol. DR:CELAL ÜNVER 0 212 296 82 68. Pol. İstanbul Beşiktaş ıhlamur yolunda. Herkese acil şifalar diliyorum.

 60. nurten diyor ki:

  MELİH
  bey bende bir süredir lipo flovonoid kullanıyorum banada iyi geldi diyebilirim ama siz bu ilacı nerden temin ediyorsunuz bilgi verirseniz sevinirim birde sanki işitmem eskiye nazaran daha iyi şimdi sizde nasıl lütfen cevap yazarsanız sevinirim sağlıcakla

 61. melih diyor ki:

  İşitme konusunda haklısınız bendede kısmi iyileşme var. İlacı ise büyük eczanelere bulamazsanız istanbuldaki ecza depolarına bakın.Ecza depoları peşin parada %20 iskonto yapıyor. (Hedef+Selçuk+Galenos Ecza depoları gibi) Birde bulmakta hala sıkıntı çekerseniz İstanbul’da YENİ BİRLİK ECZA DEPOSU bunun ithalatçısı. Zannediyorum aksaray civarlarında olacak yeri. En kötü oradan mutlaka temin edersiniz.İnternette teli var.

 62. nurten diyor ki:

  melih
  bey hiç ilacı kullanmaya başladıktan sonra işitme testi yaptırdınızmı ben yaptırmaya korkuyorum açıkçası ama sanki işitmem azda olsa geri gelmiş gibi

 63. melih diyor ki:

  Yaptırmadım ama zaten insan iyileşme olup olmadığını kendi anlıyor.Birde ben o zamanlar kulak arkası minik bir işitme cihazı almıştım çok rahat ettim.Onu takınca neredeyse eski günlerki işitmeye yakın verim alıyorum. Zaten benim tek kulağımda problem vardı onuda böyle çözdüm.

 64. nurten diyor ki:

  melih
  bey kulak arkası derken gözükmeyen cihazlardan mı bahsediyorsunuz bende yıllar önce analog kulak içi cihaz almıştım ama konuşulanları anlamakta zorlanıyorum o yüzden bıraktım kullanmıyoum sizin adınıza sevindim benim her iki kulakta var
  sağlıcakla kalın

 65. ataberk diyor ki:

  bu lipo flovonoid cınlama ısıtme kaybınamı yanlızca ıyı gelıyor vertigoya etkısı olmuyormu bas dönmelerine karsı kullanılmıyor sanırım

 66. nurten diyor ki:

  ataberk
  benim hem baş dönmelerime hemde kulak sorunlarıma iyi geldi çünkü bu ilacı çok kötü olduğum iki dönemde kullanmaya başladım her iki dönemdede yaradı ama kesin konuşamıyorum çünkü bu sinsi bir hastalık geçti bitti dediğin anda geri gelir.ALLAHIM NE OLURSUN ŞU AZİZ MÜBAREK RAGAİB KANDİLİNİN HÜRMETİNE BİZLERE VE TÜM ŞİFA BEKLEYEN KULLARINA ŞİFA VERSİN BİRDE ARKADAŞLAR BEN ÇOK DUA OKUYORUM NERDEN Bİ DUA DUYSAM BAŞLARIM TAMAMEN DÜZELMEDİM AMA ESKİYE NAZARAN ÇOK ÇOK İYİYİM
  ŞİFA VE SAĞLIK İLE KALIN

 67. nurten diyor ki:

  ARKADAŞLAR BU GECE HEPİMİZ BOL BOL DUA EDELİM ALLAH KABUL EYLESİN Bİ MUCİZE GERÇEKLEŞSİN VE SAĞLIĞIMIZA GERİ DÖNELİM BEN UMUTSUZ DEĞİLİM

 68. Mehmet diyor ki:

  Atilla beyin söylemiş olduğu ilacı aldım. Bugün kullanmaya başladım durumumda herhangi bir iyileşme olursa sizleri haberdar edeceğim. Bende baş dönmesi dengesizlik ve kulak çınlaması vardı.

 69. Ali B. diyor ki:

  Ote-flavonoid plus’ı bende aldım bugün, pahalı bir gıda takviyesi aslında, kullanım sonucunu sizinle paylaşacağım.

  Kullanılan diğer ilaçlar: öğlen gingko bloba + akşam alınan 1 adet sefal fort ve 1 adet vastarel.

  Antidepresan tavsiyeleri verenler olmuş, lütfen bu ilaçlar ciddi ilaçlardır doktor kontrolünde alınmaları gerekir; kafanıza göre başlayıp yine kafanıza göre bırakamazsınız ciddi sonuçları olabilir, ekserisi baş dönmesi, çınlama ve ağız kuruluğu yapar ki bunlar bizim rahatsız olduğumuz şeylerdir zaten. Panik atak için ayrı, anksiyete için ayrı, titizlk-takıntılar için ayrı vs. her depresyon türü için ayrı antidepresan vardır. Çınlamayı çok kafaya takan bir insansanız belki daha az takmanızı sağlayabilirler ancak bunu kendiniz ilaç almadan da başarabilirsiniz değil mi.

  Herkese geçmiş olsun.

 70. emine alaydın diyor ki:

  ote flavonoid plus’ıantalya medisu hastanesikulak burun boğaz hekimi selahattin engin tarafından 3X1 tok karnına olarak verildi teşhisi tinnitus yazmış yani çınlama şikayetim vardı 1 aydır kullanıyorum …çınlamam baya bir azaldı diyebilirim 6 ay kullanmam gerekiyormuş bu ürüne inandım diyebilirim…geceleri artık uyumaya başladım …en büyük ızdırapta sessizlikte korkunç bir uğultuyla sabahı sabah ediyordum…ızdırabım son buldu tavsiye şiddetle ederim…

 71. kulak çınlaması bitti diyor ki:

  evet başardım normalde çınlamaya çare yoktu. bende de aşırı çınlama vardı . ama çınlamayı durdurdum bunu gerçekten başardım. tabikide bir uzman doktorun verdiği ilaçlar sayesinde başardım. şimdi size ilacın ismini vericem. ilacı kullandıktan sonra gece gündüz bana dua ediceksiniz. kime önerdiysem çınlama giderilmiştir.ilacın kesinlikle yan etkisi yoktur. bu ilaç yeni çıkmıştır.fiyatı 80 tl bişeydir.ilacın adı ote-flavonoid plus 100 tablet. bu ilacı kullanın. ondan sonra ömür boyu bana dua edeceksiniz.

 72. ATABERK diyor ki:

  bu bahsettiğiniz ote flavonoid plus yanlızca cınlamayamı ıyı gelıyor vertıgoya ıyı gelmıyor mu?

 73. nilüfer78 diyor ki:

  Gercekten buna inanmak istiyorum ben almanyda bu ilci acaba bulabilirmiyim

 74. Ali B. diyor ki:

  ote-flavonoid plus ile çınlama bitti kesinlikle hikaye !

  arkadaşlar içeriği söyliyim: limon kabuklarının ekstresinden yapılan flavonoid, b vitamin komplexi ( kolin, inositol, b1,b2,b5,b6,b12), calcium.

  Şimdi gidip bir b vitamin komplexi ilacı alıyorsunuz en fazla 10 lira.

  Gidip bu gıda takviyesine 80 lira verilmez, aldım ve denedim, b vitamini etkisi gereği rahatlatıyor, uykunuzu getiriyor ama hepsi bu. Ne kulaktaki çınlamayı azalttı ne de dolgunluk hissini geçirdi.

  Burada mucize gibi bu ilaçları anons edenlere karşı dikkatli olun, ilacın fiyatı yüksek ve b vitamin kompleksi için bu çok pahalı, gidin limon yiyin, yoğurt yiyin, b vitamin komplexi ilaçlardan alın aynı şey.

  17 senedir bu hastalığı çekiyorum, bana çok faydası olan ilaçlar şunlar: sefal fort + vastarel + ginkgo bloba (solgar) + b vit.kompleksi.

 75. kulak çınlaması bitti diyor ki:

  arkadaşlar gidipte 10 liralık ilaçlar alıpta iyileşmeyi belemeyin. gidip 5 tl ye betaserc vasoserc alıpta iyileşmeyi beklemeyin. dediğim gibi 2 senedir süren çınlamam ote-Flavonoidle plus la geçti. arkadaş benimki geçmiyor diyor. sen psikolojikman bu hastalığı yaşadığından dolayı geçmiyor. psikolojikman çınlama varsa onun hiçbir tedavisi olmaz.ama iç kulakta hasar varsa yada orta kulakta hasar varsa çınlama bir süre sonra bu ilaçla geçiyor.dediğim gibi gidin bir kulak testi yaptırın özel klinikte muayne 160 tl.ama hastanelerde 80 tl. ama hastanelerde iç kulak testleri yapılmıyor.onun için 160 tl vermeniz lazım.bende 160 tl verdim doktor bana iç kulakta hasar var ote-flavonoid plus iç bir buçuk ay kullan ondan sonra hissetceksin dedi. ben kullandım çınlamam geçti. onun için size öneriyorum.160 tl muayne ücreti artı iç kulak testide 180 tl toplam 340 tl boşuna para verceğinize beni dinleyin direk ote-flavonoid plus alın bir kerede olsa ömür boyu çekmektense bir şansınızı deneyin derim.ben elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. yoksa boşuna yorum yapmak zorunda değilim

 76. Ali B. diyor ki:

  Sefal fiyatı 2 lira olan bir ilaçdır, damar duvarına kalsiyum girişini bloke ederek damarların elastikiyetini artırır sol kulağımda 55 db olan işitme kaybımı sadece 6 ayda 10 db düşüren ilaç sadece 2 liradır.

  Senin psikolojikman dediğini aciz doktorlar söyler,tıpası yetmeyen kbb hastasını psikatra yönlendirir.

  Menier ile tranvma ( ses, basınç) sonrası kbb hasarlarını ayırt etmeni öneririm.

  ARkadaşlar, amazona girip lipoflavanoid plus yazıp yorumları okuyun, yeterli.

  Bir tedavinin işe yarayıp yaramadığını herkes için ulaşılabilir fiyatının olup olmadığndan anlarsınız. İçeriği sentetik vitamin olan bir ilaç 80 lira etmez, amazon fiyatı 20 dolar civardında. İlacın adı fiyatı sökmez içeriği söker arkadaşım, farmakoloji oku biraz.
  200 liraya lahana suyu satanların, 120 liraya damar açıcı satanların (clavis vs.), 1000 liraya lazer kalemi satanların, 20 liralık vitamini 80 liraya satanların oyununa gelmeyin.

  İsteyen istediği yorumu yapmakta, istediği kişiye inanmakta, istediği gibi kazıklanmakta serbesttir.

  American tinnitus association sitesinde yazarki
  “There is no cure on tinnitus yet” ” henüz çınlamanın tedavisi yoktur” bitti.

 77. kulak çınlaması bitti diyor ki:

  bence bu hastalık için sakın masraftan kaçınmayın. mutlaka testler yaptırın mutlaka ilaç olsun lazer olsun ondan sonra hava basıncı gibi bir sürü tedavileri var
  yani durumunuz iyide olsa kötüde olsa bu hastalık mutlaka tedavi edilmeli. yoksa hayattan ömür boyu hiç bir zevk alamazsınız. bu konuda eşinizinde size anlayış
  göstermesi lazım. sonuna kadar bütün masrafları göze almalı. benimde çınlamam vardı. tahminen 2000 tl harcamam oldu. ama allaha şükür en sonunda aldığım bir ilaç sayesinde bu hastalığımı yendim. KBB uzman doktorun kliniğine gittim. bana ote-flavonoid plus diye bir ilaçla betaserc diye bir ilaç verdi. ikisini sabah akşam kullanmamı istedi. ote-flavonoid 80 tl betaserc zaten ucuz 10 tl bişey. yani 100 tl ye bütün şikayetim ortadan kalktı. mutlaka bu ilaçları bir deneyin. gerçekten ben bu hastalığın ne kadar kötü bir hastalık olduğunu biliyorum.allah düşmanıma vermesin. bir kere müzik dinleme zevkiniz bitiyor. bir işte çalışma zevkiniz bitiyor. uykularınız hergün işkence oluyor. sonra baş dönmesi kusma hepsi peşinden kovalıyor. mutlaka deneyin önerdiğim ilaçları. inşallah iyileşirsiniz

 78. yasmin diyor ki:

  kulak çınlamsı bitti arkadaşım peki baş dönmen şiddetlimiydi sadece çınlama mı vardı sende

 79. nurten diyor ki:

  kulak çınlaması bitti
  arkadaşlar evet bende katılıyorum aynı şekilde beni lipo flavonoid kullanıyorum allaha şükürler olsun yaklaşık 6 aydır çok iyiyim çınlamam geçti sersemliğim geçti 3. kutuya başladım lütfen sizlerde deneyin ben her gün her gece ağlayarak uyurdum hayatta zevk almıyordum ama şimdi en azında mutluyum hayata daha çok sıkı sarıldım deneyin arkadaşlar bir zor bir rahatsızlık allah kimseye yaşatmasın en azında bir hayır duanızı alırız
  sağlıcakla kalın

 80. ajiba diyor ki:

  merhaba nurten hanım sızde bas donmesıde varmıydı

 81. nurten diyor ki:

  ajiba
  evet bende inanılmaz bir baş dönmesi vardı ambulanla ittiğim çok günlerim oldu günlerce kendime gelemezdim ama şükür şuan çok iyiyim sizlerde bi kullanın belki sizlerede iyi gelir allah kimseye bu derdi vermesin yaşayan bilir ancak ha bu arada ben tebokan spesialda kullanıyorum beraberinde

 82. ajiba diyor ki:

  pek meniere teshısı koyulmusmuydu yoksa bılınemeyen bas donemsı mı vardı yanı işitme kaybınız varmıydı

 83. nurten diyor ki:

  ajiba
  evet ben meniere hastasıyım hemde her iki kulağımdada işitme kaybım var yarı yarıya daha geçen yıl sol kulağımla çınlamayla birlikte hiç duyamıyordum çok kötü inanılmaz bir durumdaydım çok şükür o günlere nazaran şimdi çok iyiyim kolada içiyorum sigarada içiyorum orucumuda tutuyorum ben her şeyi bu ilaca bağlıyorum çünkü denemediğim ilaç kalmadı eğerki sizlerede azda olsa yardımcı olabilirsem ne mutlu bana yeterki şu mübarek ünlerde bi allah razı olsun diyin yeter bana lütfen bi deneyin yaramasa bile zararıda yok

 84. ajiba diyor ki:

  evet bu vıtamın ıyı gelecegıne bende ınanıyorum bana menıere teshısı koyulmadı işitme kaybı yok cok nadır cınlama oluyor ama oda cok rahatsız edıcı degıl sızın bahsettıgınız ürün lipo flovonoid in ıcındekı etken maddelerının mg olarak daha fazlasını ıceren ve 1-2 farklı madde bulunan Lemon Bioflavonoid dene urunden kullanmaya basladım ısallah ıyı gelmesını beklıyorum verdıgınız bılgı ıcın tşkler

 85. mert diyor ki:

  Ben total işitme kaybım ve kulak çınlaması var Nurten Hanımın bahsettiği lipo flavonoid 5 kutusundayım bende hiç bir değişiklik olmadı bende burdan almıştım adını büyük umutlarla kullandım ama maalesef işitmemi hiçte düzeltmedi yine total işitme kaybım var sefal fortla birlikte kullandım lütfen doğruları yazalım Allah için ilaç pazarlama için bu işi yapmayalım tabi ben kimseyi suçlamıyoorum kötü niyetli olanları ilaç pazarlayanları Allaha havale edyiyorum bu hastalıktan faydası olmayan ilaçlardan rant sağlıyanları Allaha havale ediyorum

 86. nihal diyor ki:

  Merhaba;

  Bende ote flavonoid kullanıyorum bende işe yaradığını düşünüyorum onu içmediğimde daha çok başım dönüyor.
  mert bu ilaç baş dönmesine ve kulaktaki dolgunluğa iyi geliyor işitmeni düzeltmez bunu savunan yokki burda sen yorunları yanlış anlamışsın bence .

 87. ajiba diyor ki:

  kaybedılen işitme kaybı hıc bır sekılde gerı kazanılmıyor ister ilaç ister cerrahi fark yok işitme gerı gelmez

 88. life diyor ki:

  ajiba,
  ote flavonoid ile Lemon Bioflavonoid karşılaştırmak istedim ama lemonun çok detayını bulamadım, ote nin içeriği daha mı iyi bilemedim, sizce?

 89. nurten diyor ki:

  mert
  ben bu ilacın bana iyi geldiğinden bahsediyorum belki size iyi gelmemiş olabilir bu ilacı pazarlama gibi bir niyetimde yok bu hastalığın ne kadar zor olduğunu biliyorum üç yıl yalnız dışarı çıkamadım her günüm ağlamakla geçti iki çocuğuma bakamaz hale geldim rabbim bi daha o günleri yaşatmasın ama gerçekten ısrarla hala diyorum bu ilaç bana iyi geldi belki başkalarınada iyi gelirde bi hayır duasını alırım diye paylaşmıştım madem faydası size yoıksa niye 5. kutuyu aldınız şu an ne çınlamam ne baş dönmem var tabiki işitme kaybım var ama idare ediyorum en azında yaşadığımı anlıoyorum
  sağlıcakla

 90. ajiba diyor ki:

  life hanım haklı olabılırsınız aralarında cok fark olmaya bılır ben vıtamının ıcınden cıkan prospektüsü arıyorum koydugum yerı bulamadım bakacam ıcındekı ıcerıgine ama gecmıste ıncelerken sankı içeriğinin fazla oldugunu hatırlıyorum neden dersenız Lemon Bioflavonoid gunde 1 kere ıcılmesı tavsıye edılıyor ote flavonoid ise günde 3 kere öneriliyor

 91. mert diyor ki:

  Nurten Hanım ben sizi suçlamıyorum ki neden öyle tepki koydunuz içimizde hasta olmayım bu tür insanların zaafından fydalanan kişilere seslnmiştim yazımda yazıktır günahtır hala da diyorum.Tabiki masum insanlara iyi gelmiş ilaçları tavsiye etsinler belki iyi gelir.Fakat size iyi gelen başkasına neden iyi gelmiyor o da ayrı bir soru,ayrıca ben 5 kutu birden almadım burada en az altı ay bu ilaç kullanılmalı dediği için her ay bir kutu aldım günde içtim sabırla bekledim kulak çınlamasına hatta işitme kaybına iyi geldiği yazılıyordu tabiki bizimki çaresizlik olduğu için herkes bir şeyler tavsiye ediyor içinde çok iyi niytli olanlar var tersi olan kişilerde var yoksa iyiniyetli insanları tenzih ederim sağlıklı ve mutlu günler dilerim

 92. aynur yaman diyor ki:

  6 yıldır menier hastasıyım betaserc nootropil sitorel kullanıyorum biryıl öncesiine kadarhergün atak geçiriyordum bazen günde iki kezfakat bir yıldır çok şükür hiç atak geçirmiyorum kulağımdaki seslerde azaldı mutluyum bunu sizlerle paylaşmak istedim allah hepinize bu hastalıktan kurtulmayı nasip etsin.

 93. nihal diyor ki:

  amin tşk:)

 94. selam diyor ki:

  Merhaba. Benim belli aralıklarla başım dönüyor ve dengemi sağlayamıyorum. Son olarak bir gün içinde iki kere gözüm karardı ve yere düştüm. Vücudum kendini sola doğru çekiyor. Bu dönemlerde dengemi sağlayamıyorum. Arada kulağımda vızıltılar oluyor. Bu belirtiler Vertigo veya Meniere hastalığının belirtileri mi? Birde BETASERC 16Mg kullanayım mı? İlgilenirseniz sevinirim.

 95. Nihal diyor ki:

  Önce bir doktora görün bence ;)

 96. Rose diyor ki:

  Lipo-flonoid adli ilaci( daha dogrusu vitamindir bu) bir muddet kullandim,gunde uc sefer ikiser adet yaziyordu ama ben sefal fort ile birlikte sabah aksam ictim,iyi geliyor derim…sonra kestim,biraz da ilacsiz gayret edeyim dedim,sonucta herbilac kalici hasar da birakiyor vucutta,yani tuzu tamamen sifirladim,sigaram,ickim yok,yagli yemiyorum,kilo vermeye gayret ediyorum ki vucut odem yapip su tutulumu olmasin,gunde 10-15 bardak su iciyorum,sabahlari bol taze maydonoz,ceviz,kuru kayisi,siyah uzum tuketiyorum,oglenleri yulaf ezmesini light sutle yiyorum,aksamlarida cok hafif bir sebze yemegi( yagsiz-tuzsuz) tuketiyorum,Allahima sukur daha iyiyim:) arada yani ayda bir kere 3 gun sabahlari diazomid alin cok ise yariyor,ama sefal fort’uda tek gecerim! Bence en iyi ilac bu!…. Hepinize iyi Ramazanlar,Allah sizi korusun.

 97. sevda diyor ki:

  herkese acil şifalar diliyorum.ben 17 yıldır vertigo sonrasında meniere hastaı oldum kullandığım hiç bir ilacın faydasını göremedim. bir sürü test yapıldı. %50 sağ kulak %30 sol kulakta işitme kaybı vardı en son tabi 10 yıl öncesinde:)sürekli baş dönmesi ve mide bulantısı çınlama yaşamaktan bıktım.heran heryerde olabiliyor.2 sene önce ataklarım şiddetlendi. epley manevrası uygulandı 6 seans sonrasında uçağa bindim ve binmez olaydım basınçtan dolayı atak başladı uçakta ve bayıldım.manevrada fayda etmedi derken 6 ay gibi bir süre atak yaşamadım.sonrası malum yine ataklar ama tek farkettiğim bahar döneminde fazlalaşıyor ataklarım. 17 yıldır betaserc dramamine vasoserc bid kullanıyorum. sadece kullanıyorum yani geçici rahatlık sağlıyor bırakınca ataklar hazır hemen.bugün ecz. arkadaşımdan ote flavonoid plus diye bir ilaçtan bahsetti. aldım ve kullanmaya başlıyacam. umut kapısıişte. belki iyi gelir düşüncesiyle.eğer faydalı olursa sizlere yazacağım.

 98. yasmin diyor ki:

  arkadaşlar bende burdaki tavsyelere nazaran ote flavonoid plus aldım 5 gündür kullnıyorum inş iyi gelir.. buraya tekrardan yazacagım faydası olursa veya olmassa bildirecegim..

 99. zeynep diyor ki:

  Öncelikle herkese geçmiş olsun arkadaşlar. Ben de 3 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum önceki 2 yıl bikaç ay aralıkla olurdu sonradan sıklaşınca çözüm aramaya başladım. Önce kulak çınlaması oluyor hemen beraberinde şiddetli baş dönmesi başlıyor ve aynı anda miğde bulantısı kusma başlıyordu. Ama baş dönmesi inanılmaz şiddetli ve ayakta duramayacak şekilde oluyordu. Üç farklı devlet hastanesi kbb bölümüne gittim hiçbir çözüm bulunmadı. En sonunda Çapa Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittim. Orda Dr. Hakan Avcı bir test yaptırmamı istedi, bu testte öce bi gözlük takılıyor kırmızı bir nokta takip ediliyor daha sonra yatış pozisyonunda farklı bir gözlük takılıp yine tek bir noktaya bakıp bir inceleme yapılıyor daha sonra iki kulağa da sıcak soğuk su verilerek yine aynı şekilde gözler izleniyor. Bu testin sonucunda doktorum Ote-Flavonoid Plus 100 tabler verdi. 3 günde bir içiyorum ilacı ve içtiğim günden beri hiçbir şekilde baş dönmesi vs. rahatsızlık yaşamadım inşallah böle devam eder…

 100. Derya diyor ki:

  Zeynep Hanım
  bu ote flavonoid plus 100 ilacı sgk karşılıyor mu ayrıca bu ilacı kullanınca çınlamanız geçti mi çnlamanız tek taraflmıydı cevap verirmisniz tşk

 101. zeynep diyor ki:

  Maalesef derya hanim ben 80 tl verdim dogal bir ilac oldugu icin ama 5 6 aydir kullaniyorum cok iyi geldi ne cinlama ne de bas donmesi olmadi kulak cinlamam iki kulagimda birden oluyordu ve o an hicbirsey duyamiyordum 2 dk felan suruyordu.

 102. kibriye diyor ki:

  zeynep hanım merhaba,
  işitme kaybınız varmı?
  çapada yapılan bu tettik bendede uygulandı ama bişe demediler..
  sizde bu tettik sonucunda ne teşhisi konuldu.

 103. bahadır akıncı diyor ki:

  Ben bir doktorum. 10 yıldan fazla süredir tinnitus um var. betaserc sefal vastarel gingo vitaminler , flavonoidler , anksiyolitikler ne kullandımsa asla kalıcı etki göremedim. Kesin olan birşey var ki: sigara alkol çukulata tuz ve şekerli besinlerle kahve stress tinnitusu tetikliyor. Hafif egzersiin faydası oluyor. Lipoik asit (Thioctacid) in kısmen faydası oluyor. Flavonoidler güçlü antioksidant dır. Ancak Tinnitusta onaylanmış etkisi yoktur. tinnitus ile ilgili tuzaklara düşmeyin diyorum. Soft lazer deli saçması. ot çöpler kesinlikle hikaye. Azaltmak için diyetinize önem gösterin . Azaltmak elinizde ama yok etmek elinizde değil. Boyun düzleşmesi varsa boyunda kireçlenme varsa boyun egzersizlerin çok faydasını görürsünüz. Ozonoterapi oksijen terapi tamamen uyduruk işlerdir. bilgisayar başında uzun süre baş önde kalındığında tinitusunuz tetiklenir. Beyinciğe giden arteria vertebralis bu pozisyonda veya boyun düzleşmesinde kasılır ve kulağa az kan gider. Bu da çınlama etkenlerinden biridir. Almanların şu sıralar bir ilaç denemesi var ama enüz kesinleşmiş değil.

 104. sema diyor ki:

  BAHADIR BEY ISITME KAYBI YA DA BAS DONMESI VAR MI PEKI?

 105. bahadır akıncı diyor ki:

  Hayır sadece tinnitus var. Meniere de bulantı bazen kusma baş dönmesi bazen baş dönmesine bağlı denge kaybı ile düşme görülebilir. Meniere de atakların sıklığı hastadan hastaya değişir. Her ikisinin de sebebi hala bilinmiyor. Birçok etkenler sıralanmakta. Her ikisinde de diyet çok çok önemli.

 106. ersin diyor ki:

  arkadaşlar ben 1 kutu bitirdim iyi geldi tavsiye ederim dikkati açıyor sesi azalttı baş dönmem 1 aydır yok allah herkese şifa versin çok zor hayatımı çöpe attı bu hastalık ruhani yaşıyorum benim kuğımda kılcal damar çatlaması varmış doktor öyle dedi ben derimki hacamat yaptırın yada kan verdirin kanınız temizlensin mutlak iyi gelecektir kan gelen yere can gelir

 107. ATABERK diyor ki:

  mrb ersin hangİ İlaçı bır kutu bıtırdın ıyı geldı

 108. Semra diyor ki:

  Merhaba Ersin, ne kulandiniz bize de soylersiniz memnun olacagiz. ne oldugunu yazmadiniz.

 109. örgün diyor ki:

  Ote-Flavonoid Plus kullanacağım geçerse kulak çınlamam herkes den allah razı olsun hergün dua edeceğim. ben 3 yıldır ölü gibiyim yaşadığımı hissetiyordum intaara kadar aklımdan geçti çınlama kadar kötü bi hastalık yok inş Ote-Flavonoid Plus kullanınca geçer

 110. Akın diyor ki:

  Örgün kardeş.10 gündür Ote Flavonoid Plus kullanıyorum.Günde 3 kere 1 adet.Yani 8 saat ara ile 1 adet.Çınlama daha azaldı.Bunun yanında vastarel mr 35 sabah akşam 1 al.Baş dönmesi varsa akşam 1 sefal fort al.Bunu KBB doktorum verdi.15 gün sonra sonucu bizimle paylaş lütfen.

 111. örgün diyor ki:

  tmm akın kardeş 8 saat ara ile yok karnına ? kullanacağım. gelişmeleri paylaşacağım burayı hergün takip ediyorum inşallah geçe. baş dönmesi yok. çınlama yoğun, uğultu hafif dolgunluk hisside hafif. benim en büyük şikayetim çınlama.

 112. örgün diyor ki:

  Ote-Flavonoid Plus, Lipo Flavonoid … aynımı ? bu arada tok karnına kullanacağım doğrumu ? bugün iş çıkışı alacağım gelişmeleri burada paylaşacağım

 113. Akın diyor ki:

  Örgün kardeş aynı değil kesinlikle Ote Flavonoid Plus olacak.8 saat ara ile olacak.Ben aç ya da tok alıyorum.En az 3 ay kullanılmalı.Doktorum 6 ay kullan dedi.Hepimize acil şifalar inş…

 114. ahmet.zng.alaplı diyor ki:

  arkadaşlar bu site ile 6 aralık 2012 tarihinde tanıştım ..22 kasımda çok kötü bir atak ile koltukta gazete okurken şiddetli baş dönmesi(tarif edilemez bir şey takla atma dönme neredeyse bilincimi yitirecek tim .acile gittik serum falan ama dönme geçmedi.yarın olsun dedim ereğli de anadolu hastanesine gittim.kbb uzmanı tarafından betaserj 24 mg ve vastarel 35. mg verildi.15 günlük süre içinde şiddetli bir atak geçirmedim ama hala hafif hafif geliyor sabit bir noktaya bakıyorum evde.acile gitsem de bir şey yapamıyorlar zaten.(bu arada öğretmenim) 6 aralıkta okulda son derste atak yavaş yavaş kendini hissettirdi..ona rağmen dersi bitirdim. ve acile gittin tansiyon tabi normal yapacak bir şey yok ilaçlarımı aldım eve döndüm..ama gece ilk defa oluyor bu tam uykuya dalıyorum taklalar atarak gözümü açıyorum..gece saat 04:00′a kadar sürdü sonra uyumuşum. neyseki bugün sersem bir şekilde yürüyorum en azından .nedir bu hastalıktır hayatımı mahvetti..yaşam kalitesi aniden %90 gitti burada sizlerin bütün yorumlarınızı okuyorum ve sayenizde dahada bilinçleniyorum hepiniz çok saolun.
  bu gece dedim bir şeyler yapmalıyım bu ilaçları kullanmaya başlayalı 16 gün oldu…ilk ataktaki şiddetli bir atak daha geçirmedim allaha şükür….belki ilaçların faydası.

  yazdıklarınızdan uzun senelerdir bu hastalıklarla mücadele eden arkadaşları görüyorum ve kendimden korkmaya başladım .bu uzun yılların başlangıcımı diye.. bugün derste tahtaya yazı yazarken bile kendimi zorladım başım hafif dönüyor çünkü masadan ders anlatayım dedim bu seferde öğretmen yüksek sesle ders anlatırya kendi sesim kafamın içinde büyüdü ben rahatsız etti.

  hastalık ile ilgili kesin tedavinin olmadığını öğrendiğimde çok üzüldüm..
  ama çare bulan kaç yıldır atak geçirmeyen arkadaşların olmasıda beni sevindirdi. özellikle ote flovonoid kullanan aradaşların yorumları beni sevindirdi. bir hafta sonra kontrolüm var ama ne diyecekler bilmiyecek doktorum.
  burada şunu fark ettim her kbb uzmanı bu tür hastalıkların vertigo-menier ,gibi uzmanı değil herhalde. şimdi ben burada ereğlide aylarca vakit kaybetmek istemiyorum.. ve istanbul da bu hastalıklarda uzmanlaşmış doktorlar varsa görünmek istiyorum.. şehir dışından geleceğimden önereceğiniz doktorlardan nasıl randevu alınır konusunda bilgi verirseniz sevinirim..

  bu arada dağcılık yapıyorum ,kayak yapıyorum doğayı çok seviyorum…şimdi ben bu sporlardan özelikle dağlara tırmanmak (en fazla 5000m yürüyerek kamp yaparak) yasaklanacak mı korkmaya başladım..vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

 115. ATABERK diyor ki:

  merhaba ahmet.zng.alaplı ılk basta gecmıs olsun ama sız şanslısınız ve bu sıteye denk geldınız bılgılenmenız acısından cok faydası olacaktır benım bu rahatsızlıga 1999 da yakalandıgım zaman boyle seyler olmadıgı ıcın 20 tane dr. muayne oldu ılk basta sunu sormak isterim sıze teshıs koyuldumu menıere gıbı işitme testlerı yapıldımı bunlar yapıldıktan sonrakı ilaç tedavısı kolay zaten kullanılacak ılaclarda genelde sıze verılen ılaclardır dagcılıktan bahsetmıssınız spor olarak o zaman sızınde daha ıyı bılmenız gerekırkı dagcılık sporları yapanların ceplerınde genelde diazomıd ilacı bulunur rakım degısıklıgınden dolayı olusan basınçtan dolayı olusan vertıgoya sebeb olmasının sebebi netıcesınde dıazomit ılacını kullanırlar bızlerde cok şiddetlı ataklar oldugu zaman arada diazomoit’i kullanıyoruz bırde sıkayetlerınız yanlızca baş dönmesımı olusuyor yoksa kulak cınlaması işitme kaybıda mevcutmu ve sakın unutmayın kı her kbb dr. vertıgodan anlamaz dahılıyede gıtsenız sıze verecegı ılaclar betaserk vasteral vs gıbıdır sehrınızı belırtmemıssınız ama vertıgo uzerınde uzmanlasmıs dr.a muayne olmanızı tavsıye ederım

 116. örgün diyor ki:

  akın kardeş Ote Flavonoid Plus siparişi verdim p.tesi elimde olacak gelişmeleri yazacağım.

 117. ahmet.zng.alaplı diyor ki:

  ataberk arkadaşım mesajın için teşekkürler. zonguldak alaplıda yaşıyorum..küçük bir ilçe hemen yanımızda ereğli ilçesi var nispeten daha büyük.devlet hastanesinin dışında 2 özel hastane daha var.

  bu arada tesler falan yapılmadı daha doktorun dediği kulağımın içinde basınç var..herhalde bu sefer tesler yapılacak (geçmezse yaparız demişti)
  benim durumun kısaca şöyle: baş dönmeleri ,denge bozukluğu, gün içinde başım dönmezken bile sersem sersem yürüyorum ..birde kulak çınlaması ( şu an çok kafaya takmıyorum umarım çoğalmaz)…miğde bulantım kusmam hiç olmuyor.bakalım 1 haftalık dönemi nasıl geçireceğim.. dün gece yine dönmeler vardı. bugün sabah kalktım çok şükür fena sayılmam… tabi eski hastalıktan önceki halimde değilim ama buna bile şükrediyorum..
  tuzlu,tatlı, kahve ve süt tüketimini çok azalttım buradaki paylaşılan bilgilerden.

 118. ATABERK diyor ki:

  mrb ahmet.zng.alaplı testlerı ıhmal etmeyınız o ılk gunku bahsettıgınız bas dönmesi ataktı sımdıde sersemlık devam edıyordur allahın ıznıyle ıyı olacaksınızdır bıraz sabır ve zaman gerektıren bır rahatsızlık

 119. yaşar BESNİLİ diyor ki:

  ote-flavonoid plus kullanan arkadaşların dikkatine.
  LİPO-FLAVONOİD PLUS Amerikan F.D.I (Dünya sağlık teşkilatı)
  onaylıdır ve dünyada tek orjinal flavonoid DSE HEALTCARE DOLUTİONS LLC. firması tarafından araştırılarak.klinik çalışmalar yaparak insan sağlığı hizmetine sunmuştur Ote-Favonoid plus a gelince menşeyi belli değil formulü LİPO-FLAVONOİD PLUS taklidi olup çalışmalarıda amerikan firmalarından kopya çalışmalardır.

  LÜTFEN TAKLİT VE MENŞEYİ BELLİ OLMAYAN BU TÜR İLAÇLARA YÖNELMEYİNİZ.ÇÜNKÜ.DÜNYADA İLAÇLAR UZUN SÜREN KLİNİK ÇALIŞMALAR SONUCUNDA İNSANLARIN HİZMETİNE SUNULMAKTADIR.
  LÜTFEN GOOGLE A GİRİP OTE-FLAVONOİD YAZIN .TÜRKİYE DİŞINDA HİÇ BİR ÜLKEDE YAPILAN KLİNİK ÇALIŞALAR VE İLACIN SATIŞI YOKTUR.
  AMA.LİPAFLOVONOİD OLARAK GOOGLE GİRDİĞİNİZDE YÜZLERCE KLİNİK ÇALIŞMA VE SATİŞ FİRMALARI GÖRECEKSİNİZ.

 120. mert diyor ki:

  Sami Katırcoğlu tavsiyesi ile Ote-Flavonoid Plus isimli Ülkemize yeni gelen bir ilaca başladım.Daha önce Lipoflavonoid olarak geliyormuş.Ote-flavonoisd Plus’ta en etkili dozaja ulaşılmış
  ALINTIDIR…

 121. yaşar BESNİLİ diyor ki:

  Sevgili Mert kardeşim

  YANLIŞ BİLGİLENDİRİLMİŞSİNİZ,DÜNYADA ORJİNAL ÜRÜN LİPO-FLAVONOİD PLUS TIR VE YENİ BİRLİK ECZA DEPOSU TARAFINDAN YILLARDIR.TÜRKİYE PİYASASINA SUNULMUŞTUR VE YÜZLERCE DOKTOR
  TARAFINDAN REFERANS İLAÇ OLARAK YAZILMAKTA VE ETKİSİNİNDE
  DİĞER ÜRÜNLERE NAZARAN YÜZDE YÜZ DAHA FAZLA, BU TARTIŞILMAZ.LÜTFEN KUTU ÜZERİNDEKİ YABANCI FİRMAYI İNTERNETTEN ARATIN. BÖYLE BİR FİRMA BULAMAYACAKSINIZ

 122. örgün diyor ki:

  tamamda ben Ote Flavonoid Plus aldım 2 gün önce 85 tl ye sahte yan ürünmü kullanıyoruz şimdi ?

 123. akın diyor ki:

  Sanmıyorum Örgün kardeş.1 kutu bitsin yorum yazalım…

 124. Ali B. diyor ki:

  sahte diye bir şey olur mu ya,ilaçların etken maddesine bakarsınız, içerikleri aynı olan ve markaları farklı olan muadil bir sürü ilaç var.
  Lütfen arkadaşlar, bu ote yada lipo flavanoid furyasına son verin; ilacın içeriği b 6-b12 vitamini, c vitamini, marulun,portakal içinde bile bulabileceğiniz p vitamini (bioflavonoid),niacin denen b3 vitamini, tiamin denen b1 vitamini,riboflavin denen b2 vitamini, choline yine b grubu vitamini,pantetonik asit b5;
  şimdi akıl var mantık var, nasıl oluyor da gidip bir ezcaneden 10-12 tl ya alabileceğiniz b grubu vit. kompleksi yanına da 1 kilo portakal alsanız hadi 15 lira verin –>>>85 liraya satılabiliyor.

  Unutmayın, bir tedavi işe yarıyorsa ulaşılabilir fiyattadır. Herkes 85 lira verip b vitamini alamaz.
  Lütfen gidip, bir kilo portakal ve yeşillik alın, kivi alın yiyin. Bunlara para vermeyin.

  Hergün bir bardak portakal suyu için kulağınız için çok faydasını göreceksiniz.
  Tabi parası olan ve inananlar alabilirler.Zevkler ve renkler tartışılmaz.

 125. Türkeş diyor ki:

  Sevgili Örgün Bey
  Siz yaşar besinli adlı vatandaşa inanmayın o ilaç pazarlamacısı olmalı Ali B. doğru söylüyor okuyun OTE’ye devam

 126. yaşar BESNİLİ diyor ki:

  Sayın Türkeş bey

  ben OTE-FLAVONOİD için sahte dir demedim.sadece orjinalinden taklit olduğunu söyledim.ilaç pazarlamacı falan da değilim sadece ilaç takip eden orjinal ilacın Lipo*flavonod plus olduğunu görmek istedikten sonra görür.galiba siz ilaç pazarlamacısınız. bilmeniz lazım ki.
  Dünyada ilaçlar en az 10 sene hayvanlar üzerinde ve insanlar üzerinde klinik çalışmalar yapılarak hastalara sunulmuştur.bir yakınım kullanmadan evvel tüm araştırmaları yaptım ondan sonra yakınıma lipo-flavonoid plus ı tavsiye ettim kendişi çok memnun,ayrıca google a girip ote-flavonoidle ilgili klinik çalışmalara bak ve oku göreceksin hepsi LİPO-FLAVONOİD PLUS ile yapılan çalışmalardır.Zıp çıktı taklit bir ilaç değildir.insanları suçlarken lütfen daha dikkatli olunuz

 127. ATABERK diyor ki:

  mrb yasar besınlı haklısınızda ılk cıkan urun lipo flvavonoid olabılır ama dıger fırmalarda bu ürünün ham maddelerını kullanarak farklı ısımlerde ürün suna bılırler ve arastırmaya ıncelenmeye gerek yokturkı zaten ılk usurun aynıdır ve gerlı tetkıkler ve deneyler yapılmıstır sakıncası yoktur ama sunu soylersenız hak verırım baska ısımde cıkarılan urun fırması guvenılır degıl tersenız eyvallah o zaman bır sey dıyemem ama isim degısık ham maddeler aynı ıse bır sakınca yoktur kanatımca örnek olarak voltaren ilacın muadilli VOLTAFLAM dır o zaman sıze gore VOLTAFLAM sahte voltaren ılk cıkan ılac oldugu ıcın orjınaldır ve gercegı budur mu olacak

 128. cahide diyor ki:

  arkadaşlar ben betaserc ve vastarel kullanıyorum ki aşağı yukarı 6 aydır devamlı kullanıyorum bende vücudumun belli yerlerinde isilik gibi kabarılar oldu ve kaşınıyor acaba ben gibi olanlar var mı

 129. örgün diyor ki:

  ya kardeşim çaresizlik nedir bilirmisin ? OTE-FLAVONOİD 85 tl değil 850 tl de olsa geçti diyen hastalar olduğu sürece denerim 24 saat kulaklarım çınlıyor. ama ilac firmasıyla çalışanlar bu rahatsızlığı olmadığı halde geçti diyor ve insanları kandırıyorlarsa ALLAH onları dermansız dertlerle karşılaştırsın ki sanmıyorum. arkadaşlar çaresizlik çok kötü 3 senedir çınlamam geçmiyor insanları kandırmayalım ben OTE-FLAVONOİD aldım inşallah faydasını görürüm. tekrarlıyorum burda insanları kandıranların olduğunu sanmıyorum sonuçta bu bir sağlık ve para için insanlar bu kadar alçalamaz

 130. AKIN diyor ki:

  Sevgili Örgün Kardeş
  İnsanların çaresiz hastalıklarından maddi çıkar sağlamayı amaçlayan bizim gibi çaresiz zavallı çınlama baş dönmesi ve dengesizlik sersemlik yüzünden hayattan zevk alamayan ama bir o kadarda ümidini ve yaşama sevincini kaybetmeyen insanlardan basit paralar için kandırıp o kişilerden medet umacak kadar alçalacak şerefsizlerin olduğunu düşünmüyorum bu sitede.Öğretmenim ben.herkes kandırılabilinir ama ALLAH asla.öbür tarafta bunun hesabı da var.Tabii birazcıkta olsa Allah korkusu varsa içlerinde…
  Örgün bir kaç gündür kullanıyorsun ote flavonoid plusı.Çok az da olsa bir farkını gördün mü?Çınlama ben de azaldı diyebilirim daha 1 kutu bitmedi ama geçer mi ya da ilacı bırakınca tekrar başlar mı RABBİM bilir…
  1 ay önce çınlama için gittiğim KBB doktoru(özelde) TRİ PLUS MR 35 kullan dedi sabah akşam.Vastarelin mr 35 in eş değeri.
  Şimdi ben sabah akşam Vastarel mr 35, 8saat ara ile 1 adet yani günde 3 adet ote flavonoid plus ve akşam 5 te de 1 adet sefal fort alıyorum.
  Örgün kardeş gelişmelerden beni haberdar et.Ona göre 2.kutuya başlar ya da başlamayız
  RABBİM herkese şifasını versin inşaallah…
  Saygılar…

 131. örgün diyor ki:

  tmm akın kardeş ben kullanalı daha 1 hafta oldu çok az etkisini gördüm. sabah 10 öğlen 4 akşam 10 da yatarken günde 3 kere kullanıyorum çınlamanın % 5 gitti sayılır % 95 devam çınlamaya. ben 8 saatten fazla uyuyamazdım OTE-FLAVONOİD kullanmaya başladığım günden itibaren kalkamaz oldum çok fazla uyutuyor uyku ilacı gibi uyuyamayanlarında kullanması gerekir bence :) akın kardeş sende de oldumu ? gün geçtikce gelişmeleri yazacağım

 132. örgün diyor ki:

  çınlamanın yanı sıra uğultuda var. dişlerimi sıkınca daha çok çınlıyor. çene eklem bozukluğu olabilr mi yani çeneden dolayı çınlıyor olabilr mi ? beyin ve kulak mr’ında hiç birşy çıkmadı

 133. akın diyor ki:

  Sevgili Örgün
  Çok az da olsa faydası olduğuna sevindim.Bir kutu bile bitmeden bu aşamaya gelmen güzel.Bende de çene eklemlerinde bozukluk var,dişlerin kapanış bozukluğu var,olabilir tabii.Ben de fazla uyku yapmadı ama ben de çınlamanın yanında baş dönmesi sürekli var dengesiz sersem gibiyim.Bende de beyin MR temiz.ALLAH’a şükür.
  Almanya’da vertigoheel diye yeni bir ilaç çıkmış tablet.Çok ucuz 18 lira.Onu araştırıyorum.Sen de bir araştır gelişmeleri bana yaz.
  Rabbim hepimizin şifasını versin.İnş…
  Saygılar…

 134. ATABERK diyor ki:

  mrb akın bahsettıgınız ılac vertıgoheel yenı bır ürün degıl uzun zamandır var bıtkısel kokenlı bır urun olması lazım baden baden de heel fırması cıkartıyor ben ıkı kutu kullandım pek faydası olmadı ama bazı kısılerde faydalı oldugunu duymustum denemekte fayda olabılır sıvısı,tablet ve ampul sekıllerınde satılıyor

 135. örgün diyor ki:

  akın kardeş çene eklem bozukluğu çınlamaya sebep oluyormuş belkide bizim çınlamamız çeneden kaynaklanıyor ? dişlerimde kapanış bozukluğu bende de var dudağm kapalı ama alt dişle üst diş birbirine değmiyor çene açıkta kalıyor ve yoruluyor. cola içince çınlama çok fazla artıyor daha doğrusu asitli içeceklerin hepsi. walla bıktım bu çnlama sesinden artık.

 136. ahmet.zng.alaplı diyor ki:

  arkadaşlar daha öncede anlattığım gibi 22 kasımdan beri rehatsızlığımda bir düzelme yok.bu arada şunlarıda söylemem lazım. betaserc 24mg. ve vastarel 35 mg alıyorum günde 2 şer adet. bazen 3 gün beş gün süper oluyorum bazende ar ka arkaya 2 gün gün içinde sürekli kafamda git geller yaşıyorum. hatta uyurken bile. hastalığa yakalandığımdan beri ki ne olduğunu doktorum bile tam söylemiyor vertigo ve ya menier gibi bişiey diyor.
  baş dönmesi başta uzun sürüyordu artık kısa sürüyor en azından 10-15 dakika civarı ama sersemlik sürekli kalıyor beynimde .öğretmen olduğumdan 4 haftadır derse girerken bi tuhaf oluyorum bazen çok iyiyim bazende sabit bir noktaya bakıyorum çünkü atağım gelmiş oluyor. bu arada artık alışmaya başladım kulak çınlamasına başta çok rahatsızlık veriyordu.kafayı oraya takarsanız çok kötü oluyor iş güçle uğraşırsanız en azından unutuyorsunuz.
  sonuç olarak ereğlideki doktora tekrar gittim hemde buradan elde ettiğim bilgilerle doktorum şaşırdı tabi.
  ve kesin bişey söylemiyor ayrıca bir yerede sevk etmiyor en çok buna kızıyorum işte. ilaçlara hala devam.

  bu arada ne mi yaptım buradan elde ettiğim bilgilerle
  prf.dr NAZIM KORKUT tan randevu aldım 21 aralık cuma gününe. elimde sadece kulak baş emarı var.

  daha önce nazım beye gidenler arkadaşlar olumlu şeyler yazmışlar.bakalım inşallah iyileşme sürecine girerim bende. şehir dışından geliyorum bakalım hayırlısı.

 137. örgün diyor ki:

  bir arkadaşımın kulak çınlaması çürük dişini çektirmesiyle geçmesi aynı anda oldu çürük diş bile kulak çınlaması yapıyor çınlaması olan arkadaşlar çürük dişlerini çektirmelerini öneririm. çene eklem bozukluğu yani alt ve üst diş kapatıldığında birbirine temas etmiyorsa çene açıkta kalıyor ve yorgun düştüğünde kulağa ağrı çınlama ve dolgunluk belirtileri veriyormuş ben doktordan duydklarımı yazıyorum burada. uğultu ve çınlama benim hayatımı bitirdi

 138. olcay diyor ki:

  Arkadaslar herkese cok gecmis olsun. Ben sigarayi biraktiktan bir hafta sonra siddetli bas donmesiyle uyandim. Sigara birakmanin etkilerine yordum. Tum gun surup gecti ve tekrarlamadi. Bir hafta kadar once yururken bayilacak gibi oldum. Bas donmesinden kendimi eve zor attim. O gunden beri de dengesizlik var. Zaman zaman azaliyor. Sonra tekrarliyor. Cikip yurumeye korkuyorum artik. Sersem gibiyim. Kulaklarimda cinlama degil de farkli bir ses var gibi. Cok yogun degil. Dolgunluk hissi de var. Duymamda sorun yok aksine daha hassas ve daha net duyuyorum. Sayfadaki tum yorumlari okudum. Herkese tekrar takrar gecmis olsun. Anladim ki ilk is bu konuda uzman olan bir doktorla gorusmek. Mersin de yasiyorum ve maddi durumum baska bir sehirde muayene ve tedaviye gitmek icin uygun degil. Sizlerden ricam biliyorsaniz eger bana mersin den bu rahatsizlikla ilgili yardimci olabilecek bir doktor onermeniz. Ayni zamanda yogun olarak omuz ve boyun agrisi ceken birisiyim. Yanlis teshis kurbani olmak istemiyorum. Hasta sayisina ve luzumsuz cekilen tomogrofilerin hastaneye saglayacagi katkiyi dusunmekten: cok, vicdanli ve gercekten sadece hastayi dusunen ve ilgilenen bir doktorla muhatap olmak istiyorum. Doktorlarimiz alinmasin, arada olumsuz izler birakan meslektaslari var. Mukemmel olanlari ve minnetle hatirladigim doktorlarim da var.::

 139. örgün diyor ki:

  ote flavonoid plus kulan çınlamasını gerçekten azaltıyor ama geçirmiyor yani benimki 1 aydır kullanıyorum geçmedi ama çok sakinleştirdi belki uzun süre kullanımda geçer ama tekrar ilacı almak istemedim. beyin mr ında pansinüzit çıktı. pansinüt kulak çınlaması yapar mı ? bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ederm

 140. mahmut diyor ki:

  ben ilaç tavsiye etmesemde rahatlatıcı bilgiler vercem.(ilaçsız atlattım,diyetle)arkadaslar imkan el veriyorsa stres i en aza inirin.meniere in iyi bi hal almasında stresiz bir yaşam cok faydalıdır.stres vucudu direk asidik yapıp menierenin daha sancılı gecmesini saglayabilir.bu hastalıgı en uçlarda yaşamış bırı olarak,ilk başlardaki kriz donemini atlatlıktan sonra zamanla vucud iyiye gidiyor.mevzubahis kulak oldugu için onemli bi faktorumuzde malumuz seslerdir.yuksek frekanslı yayın yapan radyo ve tv kanallarını tercıh etmemız faydalı olacaktır.kısık ses her zaman en idealidir.meniereye zemin hazırlayan veya etkisini artıran ilaçları kullanmayın.ki bu ilaçların tahribini telefi için baya bi zaman gerebilir.bunun yanında mide ülserine yol açan ilaçlarıda kullanmayın.lansoprazol mide sorunlarına iyi gelecektir lakin vertigoyu hafiften destekler.arasıra tek gun ve gece yatmadan bi tablet almak iyi gelecektir.sureklı kullanım için tavsıye etmem.tek gunde işini goren bi ilaç,yani o rahatlıgı fazlasıyla verir.sureklı kullanım işleri tersıne dondurebiır.ses ,yaşam biçimi,kullanılan ilaçlar(meniereyi tetiklemeyen) ve diyet.diyet demişken kesinlikle uzak durulması gereken kola,sarımsak,kızartmalar,kahve(bı cok bunyede dırek ulser(mide) sebebidir kola gibi),asitli gıdalar,çay,çikolata.hastalık cok etkın deılse kacamak kotu olmasa gerek arasıra:)bunun yanında evde calışan çamaşır bulaşık makınesı sac kurutma vs. aletlerden uzak durmak cok faydalı olacakdır.ona buna cok kafayı takmayın arkadaslar faydalı şeylerı yapıp bazen zamana bırakmak en ıyısı.bunlar meniereyi yaşamış bırı olarak tavsılerım.herkese saglıklı bir yaşam dılıyorum..

 141. mahmut diyor ki:

  arkadaslar bırde tuzu azaltmak cok fayda verıyor kesınlıkle azaltın.

 142. örgün diyor ki:

  evet cola ve benzeri asitli içecekleri içinde nerdeyse çınlama 5 kat artıyor tuzlu çekirdekte öyle sebeplere yol açıyor ama telefonla kulaklıksız konuştuğumda çınlama nerdeyse dayanılamaz hal alıyor yani radyasyonlar dan da uzak durmamız gerekiyor ama bu sanırm imkansz

 143. erkan diyor ki:

  Bi care bulmak lazim.Allah bu gece hepimize acil safi adiyla sifa versin

 144. barış diyor ki:

  Arkadaşlar aranızda TİMPANOMASTOİDEKTOMİ ameliyatı olanlar bilgi versin lütfen ameliyat sonrası neler bekliyor teşekkürler

 145. atillapajor diyor ki:

  arkadaşlar epey zamandır yurtdışında görevliydim yorum yazamadım.Yorumlara baktığımda çok şaşırdım öncelikle yaşar besniliye cevap vereyim.Siz Bu Lipoflovonoid firmasının ithalatçısında yeni birlik ecza deposunda çalışıyorsunuz:Telefonla aradım siz çıktınız.Dürüst olun hasta insanları satış uğruna etkilemeyin.Benim kullandığım ilaçta ruhsatlı.Sahte diye birşey yok.Bu site hastaların kullandığı bir yorum sitesidir.Siz satış için başka yolları kullanın.O zaman bütün ilaçların muadili sahtemi oluyor.Pazar endişesi sizi sarmış.Rekabete açık olun.Benim hiçbir şikayetim kalmadı desem doğru olur.Bırakın kullanıcılar kendi fikirlerini yazsınlar.Bu sitede ilaç satanların sitesi değil.

 146. Gönül diyor ki:

  Atilla bey siz ne kullandınız da geçti şikayetleriniz ve şikayetleriniz nelerdi meniermiydiniz

 147. kurtuluş avşar diyor ki:

  15 senedir kulak çınlamam var aynur yaman hanım siz betaserc nootropil sitorel ilaçlarını kullandığınızı söyliyorsunuz bu ilaçları hepsini aynandamı kullandınız yoksa ayrı ayrı aylardamı kullandınız açıklarmısınız

 148. aciz bir kul diyor ki:

  Hey millet, Menier Krizlerinin çaresini buldum. Allah’ a şükür hiç ilaç içmeden sadece bu hareketleri yaparak 3 senedir hiç kriz yaşamadım. Ayrıca sersemlik durumu da neredeyse hiç kalmadı. Uğultuyu ya çok az ya da artık hissetmiyorum. İşitme kaybı ise sürekli devam ediyor.

  Sizde_Hastalığınızı_Paylaşın kısmında CTRL+F tuşuna basıp aciz bir kul yazıp, Next diyerek yazılarıma ulaşabilirsiniz. Allah acil şifalar versin.

 149. aciz bir kul diyor ki:

  1. Öncelikle herkese Allah acil şifalar versin. Ben 6 senedir menier hastasıyım. 1-2 sene önce birşey keşfettim. Başım ağrıdığı+ağırlaştığı+sıkıştığı zaman göz egzersizi yapıyorum. Şöyleki: başımı sağa sonuna kadar çeviriyorum, gözlerimi de sağa sonuna kadar çeviriyorum, sonra gözlerimi en sağdan aşağı ve yukarıya doğru ( çapraza ) hareket ettiriyorum. Bu hareketi yaparken kendinizi zorlayın en sağ + en sağ aşağı + en sağ yukarı şeklinde yapın. Bu hareketi yaparken beyninizin gerildiğini hissedeceksiniz. Bu hareketi 3-5 kez tekrar edin. Sonra aynı hareketi simetrik olarak sol tarafınıza da yapın. Sonra tekrar sağ tarafınıza , sonra tekrar sol tarafınıza yapın. Bu tekrarların sayısını kendiniz belirleyin. Başınız sıkıştığında bu hareketleri takrarlayın. Belli bir süre sonra başınızın ağrısı geçecek ve hiç kriz yaşamayacaksınız. En azından ben artık Allah’ a şükür yaşamıyorum. Stres ve uykusuzluktan uzak durun.

  Bir de unutmadan şunu söyleyeyim. Gözler de denge organı olduğu için kriz anında gözlerinizi sakın kapatmayın, açık tutun. Yere yatın, gözlerinizi açın tavana bakın. Böylece kusmazsınız.
  Bir de cep telefonunu fazla kullanmayın.

  Menier in panik atak yaptığı fikrine ben de katılıyorum. Arkadaşlar daha önce yazdığım göz egzersizlerini mutlaka yapın, çok işe yarıyor. Ben ilaç kullanmıyorum, 1 sene kullandım bir faydası olmadı.
  “bahsettiğiniz egzersizi denedim başım kat be kat dönüyo”. Evet başınız gerilecek. Ama belli bir süre sonra rahatlayacaksınız. Kriz anı hariç başınız ne zaman ağrısa bu egzersizi yapın. Bende 1,5 senedir hiç kriz yok maşallah.

  1. kendinizi fazla yormayın

  1. Evet bende de kulak çınlaması var. Söylediğim hareketler kriz öncesi baş sıkışmaları ve krizi yok ediyor ve rahatlatıyor.

  1. Bu hareketleri ağrı olmadan da yapabilirsin ama benim ağrı gelince yapma amacım kriz olmasını engellemek ve başımı rahatlatmak.
  Hareketleri şöyle tarif edeyim. Arkanda bir duvar saati var gibi düşün. Saatteki 1 rakamı ile 5 rakamı arasında (1-2-3-4-5 sonra 5-4-3-2-1) gözlerini hareket ettir. Kendini zorla ve başın gerilsin.

  1. Bu hastalık için doktorlardan fazla bişey beklememek lazım. Kendime menier teşhisini sağlık ansiklopedisine bakarak kendim koydum. Sonra da ilk büyük kriz geçirdiğimde ambulans ile kaldırıldığım hastanedeki doktor koydu teşhisi. Sonra da diğerleri. Ama tedavi önerilerinin bana bir faydası olmadı. Hastalığı en iyi hasta olan bilir.

  1. Antidepresanlarla iyi olan var mı dünyada? Bırakın bu ilaçları. Menier insanı sersem ediyor, bu ilaçlar menierden de beter. İkisi bir arada tam bir kabus. Dediğim hareketleri yapın, ilaç falan içmeyin.

  1. Ben ilaç kullanmıyorum ve yaptığım hareketlerle 3 senedir Kriz geçirmiyorum Allah’ a şükür. Ben Endüstri Mühendisiyim ve özel sektörde ve hatta yoğun olarak ( Mali Kontrol ve Denetim Uzmanı olarak) çalışıyorum. İlk kriz geçirdiğimden burdan ambulansla hastaneye kaldırıldım 2005 de. İlaçların bir faydası olmadı. Ameliyat var ancak zor, kulaktan beyne giden sinirler kesiliyor ve kulak İPTAL oluyor. Bence gerek yok. Allah acil şifalar versin.

  1. Hey millet, Menier Krizlerinin çaresini buldum. Allah’ a şükür hiç ilaç içmeden sadece bu hareketleri yaparak 3 senedir hiç kriz yaşamadım. Ayrıca sersemlik durumu da neredeyse hiç kalmadı. Uğultuyu ya çok az ya da artık hissetmiyorum. İşitme kaybı ise sürekli devam ediyor.

 150. örgün diyor ki:

  arkadaşlar kulak çınlaması için kullandığım b 12 ve sefal fort 2 ayda 13 kilo almama sebep oldu çok az olsun faydaısını gördüm bıraktım kilo aldığım için. 9 lu bitkisel zayıflama çayı aldım kilo veriyim derken yaklaşık 1 ay kullandıktan snra çınlamam % 70 azaldı o kadar rahatlık hissi verdiki şuan zayıflama çayı 2 gün oldu biteli çınlamam tekrar arttı tekrar sipariş verdim. gelişmeleri buradan aktarırım

 151. merve diyor ki:

  merhaba iki gün önce annemin bu hastalığı yaşamaya başladığını öğrendim ama hastalığa dair hiç bir fikrim yok az çok yazıları okuduğum kadar fakat annem daha önce mide kanaması guatr beyin kanaması kalp krizi allerji de atlattı çok korkuyorum bu bahsedilen hapın yan etkileri yada bu bahsettiğim hastatıkları gecirmiş biri için zararı var mıdır annem 53 yaşında yanında olmadığım için suan ne durumda bılmıyorum ama anlattıklarına gore sureklı bası donuyomus ve cok fazla mıdesı bulanıyomus ne yapmam lazım nolur bı fıkır verın :(

 152. örgün diyor ki:

  alıntıdır
  KULAĞIMIZ ÇINLADIĞINDA ; HE
  P ‘BİRİ BENİ ANDI’ DERİZ YA , OKUYU
  N
  LÜTFEN , Resulu
  l
  lah Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Birinizin kulağı çınladığında beni ansın ve bana salavat getirsin ve ‘zekerallahü men zekerani bi-hayrin’ desin”Resulullah, “Muhammedün Resulullah sallallahü aleyhi ve selem” ve bunun benzeri salava-ı şerife okumak ile zikredilir, anılır. Mü’minin kulağı çınladığı esnada
  R
  esulullah (s.a.v.) onu Cenab’ı Hak katında anmış, ona dua etmiştir. Mü’minin ruhu bunu duyduğu zaman kulağı çınlar. Bunun için salavat’ı şerife okuması tavsiye buyurulmuştur. Nitekim ayak uyuşup karıncalandığında da salavat getirmek tavsiye edilmiştir. paylaşarak dostlarınızın öğrenmesine de vesile olun. kaynakbk. İbnu’l-Cevzî, el-Mevzuat,

 153. Narin diyor ki:

  Bir aydir bu meret illet yuzunden evde tikili kaldim .ne zaman gelecegi belli olmuyor. Mesela sokakta yururken merdiven tepesindeyken.felaket.vasterel betaserc nootrofil kullanmistim iki yil atak olmadi. Dr laksatonil 6mg verdi insallah gececek

 154. Narin diyor ki:

  Acaba zorunlu olrak aldigimiz bazi ilaclar atagi tetikliyor mu mesela tansiyon dusuruculer…..dikkat eden var mi…aciz bir kul gercekten iyilestinizmi…egzersizlere basladim bakalim ne olacak

 155. örgün diyor ki:

  çınlama geçmiyor arkadaşlar her yolu denedim yok

 156. hakan diyor ki:

  Örgün kardes ayni tinnitus durumu bendede var dişimi sikinca ve cenemi kastiğimda çinlama artiyor.ancak benim tinnitus olmadan öncede cenemi kastiğimda çinlama oluyordu .bu çene -çinlama arasindaki bağlanti konusunda bi sonuca ulastinmi?tşkler..

 157. Doktor mağduru diyor ki:

  Merhaba,yazım biraz uzun ve karmaşık olabilir sabredin okumanızı tavsiye ederim.bundan 3-4ay önce panik atak geçirdim ve kulaklarım tıkandı başın dönmeye başladı.doktora gittim grip olmuşsun gecer dedi ama geçmedi.Başka bı doktora gittim östaki borun yavaş çelişirse gecer dedi geçmedi.Başka bı doktora gittim menier teşhisi koydu 2 aydan fazla betaserc diazomid gibi ilaçlar kullandım diğer doktorların yazdiklariyla beraber en az 10 çeşit ilaç icmisimdir.Sıkıntılarım hic geçmedi gün geçtikçe artmaya başladı.dışarı çıkamaz olmuştum sürekli panik atak yasiydum.başka bı doktora gitmeye karar verdim doktor tomografi emar çekti ve yüzümün heryeri sinüzit olmuş hemen ilaç tedavisine başladık biraz rahatlamstim ama kulak tıkanıklığım bas dönmelerim hala gecmemişti.doktoruma söyledim çeneni bı muayene ediyim dedi ve cene kaslarımın kasili olduğunu ve çenemde kayma olduğunu söyledim hemen git dış hekimine gece plağı yaptir dedi. Gece plağını aldım bı kad gevsetici verdiler cok şükür kullanali 1 hafta oldu yavaş yavaş iyilesiyrm tıkanıklığım gecti bas dönmeleri gecti sadece sıcak havalarda oluyr oda normal bisey zaten.bunları anlattım cunku bende kendimi menier mağduru zannediydm ve bu yazıların hepsini okumuştum uzulup duruyodum sürekli.tavsiyem bı çoğunuzda menier cikmicak buna eminim biran önce iyi bı kbb uzmanında ve dış hekimine gidin cunku bütün vertigo menier belirtileri bende vardı.ayrıca kesin menier bile olsanız tek ilacı modelinizin iyi olması babam yıllardır menier hastası devamlı kulak cinlamasi var ama ne isterse yiyip iciyo ilaç kullanmiyo sadece kafaya hic bisey takmiyo cinlamasini bile unutmuş durumda.Kendinize iyi bakın ALLAH acil şifa versin .

 158. murat diyor ki:

  Sigara cafe cola stres uzak durun arkadaslar helede sigara

 159. emre dolapoglu diyor ki:

  arkadaşlar merhaba 2-3 gün önce baş dönmesi ataklarım başladı atak başladım mı midem bulanıyor terliyorum zorlanıyorum.Menier hastası mıyım sizce ? En kısa zamanda bir kbb hekimine başvurucam …

 160. emre dolapoglu diyor ki:

  BİRAZ DAHA DETAYINA ineyim.Kulağımda uğultu-çınlama gibi bie ses var dediğim gbi başım dönüyor.Kulağımda basınç hisside var.ZAManında antibiyotiklerimi düzenli kullanmadım ve şu an bu haldeyim.

 161. Görkem Doğukan Ercan diyor ki:

  merhaba herkeze bende 2 yıldır meniere hastasıyım 25 yaşındayım bu hastalık yüzünden iş konusunda olsun hayatım da olsun sorunlar yaşayıp durdum cok doktor gezdik bizde sizler gibi ama sonunda iyi bir doktor buldum antalya’dan ismini de veriyim uzm.dr.Mehmet Akdağ kbb bana bu konuda yardımcı oldu ve bazı kişilerin yazmış olduğu ilaçtan(ote-Flavonoid plus) verdi.Doktorunuza danışarak kullanabilceğinizi önerebilirim.Yemek konusunda çok dikkatliyim ve diyet şeklin de beslenerek dengeli yani şuan iyi durumdayım fakat çınlamalar durmuyor azalıyor bunu bir şekilde kabullenmelisiniz diye düşünüyorum biraz da psikolojik oldugundan sinirlerinize ve stresten olabildiğinizce uzak durmanızı tavsiye ediyorum ne zaman tam tersi olsa ataklarım artıyor ve sorun cıkıyor olmadı bu konuda psikolojik tedavi bile almanızı önerebilirim hiç değilse rahatlamanızı sağlayabilir.

 162. serkan diyor ki:

  vinpocetine ( cezayir menekşesinden elde edilen bir madde )kulak çınlamasına,baş dönmesi vb şikayetleri önleyebiliyor hatta iyileştirebiliyormuş.yurt dışında çok başarılı sonuçlar alınmış.ama malesef vinpocetine içeren ilaçlar şu anda ülkemizde bulunmuyor ve bir çok uzman bu maddeden habersiz.hakkında araştırma yapan ve bilgi sahibi olan dr.Ali Fuat Aytekin sitesinde şöyle bir bilgi paylaşmış http://alifuataytekin.com/content/readMore1/infobox/products/template/default/active_id/50

  : VİNPOCETİNE
  Periwinkle bitkisinden yapılır.

  Vinpocetine in vucuttaki fonksiyonları;
  – Hafızayı arttırır . Bunu şu yollarla yapar;
  – Beyin kan akımını arttırır.
  – Beyin hücrelerinin ATP yapım oranını arttırır.
  – Beyin hücrelerinin Şeker kullanımını arttırır.( beyinin esas yakıtı olan )
  – Kanın sulanmasını sağlar.
  – Seratonin miktarını arttırır.
  – Saç kaybını azaltır.

  Vinpocetin aşagıdaki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.
  – inme
  – vertigo
  – Meniere hastalığı
  – Moood değişiklikleri
  – Depresyon
  – Kulak çınlaması
  – Sensorineural işitme kaybı
  – Maculer dejenerasyon
  – Epielpsi atakları
  – Başagrısı.

  bu bilgiler ışığında eğer yurt dışından getirtme imkanınız varsa: ‘natrol memory complex’ veya ‘trunature® Ginkgo Biloba with Vinpocetine, 300 Softgels’ bu bitkisel destek ürünlerini tavsiye ederim.trunature birkaç gün önce türkiyede bulunabiliyordu fakat sınırlı sayıda ve fiyatıda çok pahalıydı yurt dışında 15-20 dolar civarı alınabiliyor.umarım derdine derman arıyan,bu hastalıklardan çare arıyan bir tek kişide olsa fayda sağlarsa ne mutlu bana. ‘ALLAH avuç açıp yalvaran kendisinde derman arayan tüm kullarına acil şifalar vesin.!umudunuzu kaybetmeyin geçmiyor iyileşmiyor diye bir şey yok.hiçbir dert yoktur ki ALLAH dermanını yaratmamış olsun.geçmiş olsun.

 163. İnci diyor ki:

  Emine alaydın hanım şuanda ne durumdasınız

 164. inci diyor ki:

  ote flavonoid plus adlı bitkisel ilacı kullanıp çınlaması kesilen varsa cevap verebilir mi

 165. rıza diyor ki:

  4 yıldır meniere hastasıyım…denemediğim ilaç kalmadı. en son ote flavonoid plus ı önerdi doktorum…2 kutu bitirdim fakat yine bi etkisi olmadı…bu hastalık vücuttan kaybolmayacak…yapılması gereken atakları en aza indirmek…bunun içinde en başta stres,,sigara ve alkol..tuz,kafein içeren içekleri kullanmamak…bununla yaşamayı öğrenmeliyiz çünkü maalesef bu bizi öldürmeyecek…

 166. Ali B. diyor ki:

  Ardakaşlar, özel hastanelerde acil girişlerinde menier hastalarını yeşil alan diye tanımlanan alana sokarak fahiş paralar almaya başladılar.
  Bu konuda bişeyler yapamaz mıyız topluca ????

 167. Nariin diyor ki:

  Ote flavonoid hicbir ise yaramadi.

 168. İnci diyor ki:

  Benim burada sormak istediğim gürültülü bir sese maruz kalındıktan sonra kulak çınlaması ve basınç başlıyor ama kulak çınlaması hep devam ediyor bu durum bir aydır devam ediyor acaba geçer mi geçerse yada böyle bir sorun yaşayan kullandığı ilaçları faydasının olup olmadığını hakında bilgi verebilir mi

 169. Ali B. diyor ki:

  İnci hanım, yüksek sesten kaynaklanan çınlama başlarda tedavi edilebiliyor; gingo bloba ve b vitamini kullanın; soft-lazerin bu tür çınlamaları azalttığı veya geçirdiğini okudum; ancak geri kalan bizler için soft-lazer para tuzağı.

  Araştırın.

 170. Ali B. diyor ki:

  Ote-flavonoid de para tuzağı, Allah aşkına elinize alıp içeriğine bakın. B vitamin kompleksi var ve fiyatı 85-90 tl
  etmez arkadaşım etmez.

  Çınlamayı falan geçirmesini beklemeyin. Çınlamanın tedavisi yok.

 171. MEHMET SELİM diyor ki:

  MERHABA ARKADAŞLAR OTE FLAVONOİD ADLI İLAÇ EVET BİRAZ PAHALI AMA ÇINLAMAYA ETKİSİNİ BEN GÖRDÜM BİLGİNİZE…

 172. Gülseren diyor ki:

  Mehmet Selim bey sizin şikayetleriniz neydi tek kulak mı iki kulak mı çınlama işitme kaybı varmıydı ote flavonid kaç günde etkisini gösterdi çınlamam tamamen geçti mi sorularıma cevaplandırırmısınız lütfen

 173. Ali B. diyor ki:

  Ote-flavonoidciler basmış yine burayı.
  Bırakın milleti kandırmayı.
  Gidin sıradan bir b vitamin kompeksi alın geçin 10 tllık ilaca 85-90 tl vermek mantıklı mı.
  Sanki içinde özel bir madde var bu ote-flavonoidin. Bildiğiniz b vitaminleri var.

 174. Ali B. diyor ki:

  Gülseren hanım,
  amerikan tinnutus derneğinin (ata.org/for-patients/treatment) resmi web sitesinde yazar

  “Presently, there is no known drug or medication that has been clinically shown to eliminate tinnitus.”

  “Günümüzde, çınlamayı ortadan kaldıracak klinik olarak kanıtlanmış herhangi bir ilaç yoktur.”

  İlaçlar neye yarıyor, baş dönmesini gideriyor. Yani vertigoyu hallediyor. Ama çınlamayı geçirecek bir ilaç yok şu an dünyada.

  Ote-flavonoidin içinde, bioflanovoid denen zıkkım, limon kabuğu ektraktıdır ama çınlamayı azalttığı kanıtlanmış falan değildir. Pazarlama taktiği, geri kalan maddeler, b vitaminleri, c vitamini, biraz da calsium,cholin, inositol falan.

  Ha bunu getirir, 85 tl yerine, 30 tl ya falan satarlarsa, mennuniyetle alınır. ama b vitaminin ingilizi türkü olmaz.

 175. murnezay diyor ki:

  Ben lipo-flavonoid i 2gündür kullanıyorum kasintilarim oldu. Böyle etkisi olan oldumu.ben ilaca bağlamış tim

 176. murnezay diyor ki:

  Kullananlar yan etkisi olup olmadığını yazarsa sevinirim

 177. melekkk diyor ki:

  cengizhanbey neden artık yazmıyorsunuz siteye? size sorum şu kulak zarı çökmesi denge kaybı ve basdönmesine neden olur mu? dğe arkadaslar size de soruyorumsebep olur mu allah rızası için cevap

 178. Bünyamin Ergişi diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar öncelikle allah hepinize sabır ve şifa versin inşallah çok zor çekilmez bir hastalıkla uğraşıyoruz.
  Siteye bende yaşadıklarımı yazmak istedim belki birilerine bir çare olurum.
  Bu hastaliga 17 yaşımda yakalandim ankara hastanesi , Ulucanlar hastanesine mide bulantısı ve bas dönmesi sorunumla defalarca gittim fakat menier teşhisi koymadilar ve birşey yok dediler kendi yaptığım arastirmalar sonucu teshisi kendim koydum ve özel bir hastanede doktor buldum. Kulak çınlaması ve ugultu her mide bulantısı ve kuama krizlerinde oluşmuş yani erken teşhis cok önemli.Doktorum arkadaşların bahsettiği Ote Flavonoid plus bitkisel ilacindan kullanmami önerdi 1 ay önce ama hiç bir umudum yoktu ilac verip yine gönderdi diye ama mucize gibi ise yaradi 1 ayda hemde çok belirgin bir şekilde denge kaybı kusma bulantı krizini 1 kere yasadim 12 saat süren bas dönmesi 3 4 saate düştü ve 2 haftadir hiç olmadı. Sizlere önerim alın bir kullanın bu ilacı. Aranizdan bazilari ilaç pazarliyor fln diyebilir ama benim tek amacım yardimci olmak çaresizlik zor herseyi denemek lazım umarım benim gibi sizde rahatlarsiniz inşallah çok zor bir hastalik ugultudan bas donmesinden intiharı bile düşündüğümü söyleyebilirim çok iyi anlıyorum sizleri yazdığım ilaci tavsiye ederim ilk dönemlerde belli etmez etkisini ama 25 30 gün sonra hissedersiniz Allah yardımcınız olsun dua edin sadece ölüme care yok bu dünyada Umudunuzu kesmeyin hoscakalin
  Ulaşmak isterseniz b.ergisi@hotmail.com

 179. Aysegul diyor ki:

  Ote fflavonid bende hicbir ise yaramadi.belki bunyeden bunyeye degisiyordur.acil sifalr.

 180. Bünyamin Ergişi diyor ki:

  Ayşegül hanim evet olabilir siz ne zamandan beri kullanıyorsunuz bu ilacı ben 2. Kutudayim gunde 2 kez kullanıyorum yemeklerden önce 1 ay hic bir işe yaramadı tamamen umudimu kesmistim ama 1 ay sonrasi belirgin şekilde azaldi ve suan cok rahatım ilacı kullanırken sabır ve inanç önemli bence inşallah düzelirsiniz sizde allah şifa versin

 181. Aysegul diyor ki:

  Cevap icin tesekkurler.deneyecegim.darisi hepimizin basina.

 182. Aysegul diyor ki:

  Acaba yan etkisi varmi?

 183. Bünyamin Ergişi diyor ki:

  Ayşegül , Bende hiçbir yan etkisi olmadı ama söylediğiniz gibi bünyeden bünyeye değişir herşey ama büyük ihtimalle olmaz.

 184. Bünyamin Ergişi diyor ki:

  Ayşegül Siz Ankara’da mı yaşıyorsunuz gittiğiniz özel bir doktor yok mu ? Rahatsızlığınız sol kulakta oluşuyor dmi sizinde?

 185. Aysegul diyor ki:

  İstanbuldayim.anadolu saglik(john hopkins)te sertac yetiseri tavsiye ettiler.uygun zamanda ona gidecegim.gitmedigim yer kalmadi.vazgecmistim.yani razi olmustum.cihaz kullaniyorum.sol kulakta.kalin sesleri algilayamiyorum.coerk otu yagi kullaniyorum.iyi geliyor sanki.icmek zor gelirse zade vital adinda kapsuller var ama pahali.shiffa home marka likit yag kullaniyorum .ote cekmecede bekliyor.acil sifalar.ankarada nebil goksu cok iyi diyorlar bilginize…..

 186. Bünyamin Ergişi diyor ki:

  Ayşegül, Evet biliyorum o doktoru duymuştum Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde doktor ama ben Gazi Hastanesi ne 2 ay boyunca 4 kez gittim bu doktor muayene etmiyor galiba hastanede ne gördüm ne duydum zaten Gazi Hastanesindeki doktorlardan hiçbir hayir gelmez insana bulsamda bu doktoru yararri olacağını sanmıyorum. Bakalım özel koru hastanesinde M.Suat Ozbilen doktorum var 2.ci kutuya geçtim Ote flnwid de tekrar gideceğim bende .
  Ote Flavonoid kulak ugultunu çınlamani gecirmiyosa bile bulantı bas dönme krizlerinde etkisi çok çok belli oluyor siz düzenli olarak kullanmaya devam edin bence her krizde kulak biraz daha kötüye gidiyor zarar görüyor önceliğiniz bu krizleri kesmek olsun ot yağ gibi bitkisel söylentilerin faydalı olduğuna inanmıyorum ben açıkçası her uzman farklı farklı bitkiler öneriyorlar..
  Ote flavonoid bende krizlerde çok faydalı oldu bana 12 15 saatten 3.5 saate indi krizlerin süresi kulagimdada biraz rahatlama var ama umarım psikolojik değildir bana öyle gelmiyordur son çarem artık bu ilaç ilerleyen zamanlarda bakacağız ne olacak 20 yaşımda hayattan soğdum hiçbir zevk almiyorum hayattan allah hepimize sabır versin…

 187. muhsin4040 diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar daha önce de yazmıştım buraya öncelikle herkese geçmiş olsun. Arkadaşıma pozisyonel vertigo tanısı konuldu. İlaçları betasrc nootropil dramimine bunları düzenli olarak alıyor. Fakat 3 aydır yataktan kalkamaz durumda . 2 gün önce GATA Ya Gittik sorunun vertigo dan farklı bir şey olduğunu ve anlamadığını söyledi. Kendi profesör hocasına yönlendirdi . Arkadaşımda aşırı derecede denge kaybı var ayakta durmakta çok zorlanıyor. Nöroloji,göz,kalp tüm bolumlere gittik.mr röntgen kan testleri hepsi yapıldı ama sonuç yok. Ne yapabiliriz nasıl tekrar eski haline dönebilir gitmediğimiz doktor hastane kalmadı. Lütfen yardımcı olun .teşekkürler

 188. Cihan diyor ki:

  Muhsin Bey Prof Dr Nebil Göksu ya bir gidin daha önce buraya size bu doktor ismi yazılmıştı.

 189. muhsin4040 diyor ki:

  . Sağolun tekrar nebil hoca ya ulastik fakat fiyat uymadı öğrenciyız. Ama en kısa zamanda gideceğiz inşallah

 190. Bünyamin diyor ki:

  Muhsin merhaba Nebil hocayı yukarıda ki arkadaş önerdi banada sen nasıl ulaştın acaba yardimci olurmusun nerde bulabilirim bu doktoru?

 191. sena diyor ki:

  muhsin bir de lipo flavonoid’i dene derim ben de etkisi baya oldu.acil şifalar.

 192. muhsin4040 diyor ki:

  Bünyamin mail ile ulaştım ben Ankara da idi galiba ınternet ten bulabilir sin mail adresini. O kadar çok doktor araştırmaktan kimin nerede olduğunu bile karıştırıyrum inşllah ulasirsin. Gidecek olursan sonuçları yazar san sevinirim.

 193. muhsin4040 diyor ki:

  Teşekkürler sena hanım hepimize acil sifalar. Deneyeceğim inşallah dediğinizi

 194. muhsin4040 diyor ki:

  Adres: Mithatpaşa Cad. No:51/12 Kızılay/ANKARA
  Tel: 0312 430 66 47 – 0312 430 66 48
  Bünyamin Nebil Göksu nun bilgileri

 195. muhsin4040 diyor ki:

  Sena hanım ilacın ozelliklerine baktım meniere hastalarına daha uygun gibi. Bize kesinlikle meniere değilsiniz dediler. Siz kullandınız mı ve denge probleminiz ne durumda idi kullandıktan sonra nasıl oldu. Biraz uzun oldu ama teşekkürler şimdiden.

  LİPOFLAVONOİD, meniere sendromunun belirtilerinden olan kulak çınlaması, baş dönmesi, denge bozukluğu ve işitme kaybının giderilmesinde kullanılır. Kulaktaki dolgunluk hissinin giderilmesinde de etkili olduğu gösterilmiştir. Bunun dışında ayırıcı tanısı yapılmış kronik baş dönmesinde, kulak çınlamalarında ve otosklerozda kullanılmaktadır.

 196. sena diyor ki:

  Evet dediginiZ dogru.bende bu belirtiler vardi ve simdi gun gectikce azaliyor.

 197. muhsin4040 diyor ki:

  Teşekkürler Sena Hanım

 198. Bünyamin diyor ki:

  Muhsin teşekkür ederim mail attım gel görmem lazım dedi kendi doktoruma son kez gidip görüsecegim önce.Bir sonuç alırsam buraya yazarım ..

 199. Aysegul diyor ki:

  Cihan bey, siz nasil oldunuz ?size nasil bir tedavi uygulandi?yazarsaniz sevinirim.lipo veya ote flavonoid ne zaman ve kac adet kullaniliyor?acil sifalar.

 200. Aysegul diyor ki:

  Cihan bey, siz nasil oldunuz ?size nasil bir tedavi uygulandi?yazarsaniz sevinirim.lipo veya ote flavonoid ne zaman ve kac adet kullaniliyor?acil sifalar.Bu yorum ilk defa yapiliyor.

 201. Cihan diyor ki:

  Ayşegül Hanım ben Allaha şükür iyiyim baş dönmem uzun zamandır yok. Sadece sol kulakta çınlama ve işitme kaybı mevcut ayrıca lipo veya ote flavonoid isimli ilaçları hiç kullanmadım. Nebil hoca bir tedavi şekli uyguladı meniere teşhisini o koydu 2 senedir hiç bir doktor koyamamıştı. diprospan 2 ad iğne 10 gün ara ile ile ondan sonra vastarel mr ve 2×1 sefal fort akşamları 1 adet çok şüküriyiyim bu ilaçları en az 6 ay kullandım sonra sefali bıraktım sadece vastarel mr içiyorum

 202. Aysegul diyor ki:

  Cihan bey….yanitladiginiz icin tesekkur ederim.iyilestiginize cok sevindim.darisi hepimizin basina.nebil beyi gormek sart oldu.saglicakla kalin.diprospn kulagami yapiliyor?

 203. Cihan diyor ki:

  Ayşegül Hanım kalçadan yapılıyor

 204. Merve Yılmaz diyor ki:

  Merhaba ben yaklaşık 5 yıldır meniere rahatsızlığı yaşıyorum.Ankara ve İstanbul da 5 profesör hocaya muayene oldum.ancak hiç fayda görmedim.Antalya da akrabam Dr.Mehmet AKDAĞ ı tavsiye etti.gerçekten Mehmet hocanın hastası olmak bir ayrıcalık bence hastasıyla tam anlamıyla ilgilenen bir insan herşeyi anlatır ama mutlaka sizi sorunlarınızı hallederek yolluyor.yurtdışından bir ilaç ile birlikte 3 ilaçlık bir tedavi planı yaptı doktor bey.dozlarını meniere düzeyine göre kendisi ayarlıyor. Yaklaşık 9 aydır hiç atağım olmadı ve işitme düzeyim arttı.şimdi 3 ayda bir kontrol için Antalya ya gidiyorum.doktorumu herkese tavsiye ederim.

 205. Ercan BOZBOLA diyor ki:

  Merve hanım işitme düzeyim arttı demişsiniz benim 20 yıldır süregelen bir işitme kaybım var doktorun bilgilerini benimle paylaşmanız mümkünmü acaba?

Yorum Yapın

Powered by WordPress Wordpress Temaları
Dreamplace teması hayalet tarafından Türkçe'ye çevrilmiştir.